Külföldről nézve gazdasági csoda-kategória a Puskás Akadémia

  • narancs.hu
  • 2020. január 21.

Sport

Szó mi szó, kevesen képesek arra, amire a felcsúti foci.

A civilek zaklatásában, a menekültekkel való riogatásban és a média letarolásában már akadnak Orbán-epigonok a világban, de úgy néz ki, van még mit tanulni tőlünk. Az UEFA sem igazán kapiskálja, hogyan is működik a taópénzek fekete lyuka, a Puskás Akadémia - a G7 szúrta ki, hogy a felcsúti bekerült a legnagyobb nyereséget termelő klubok közé az UEFA éves jelentésében. Sőt: nincs még egy olyan csapat a kontinensen, aki a bevételeket tekintve arányaiban olyan nyereséget termelne, mint a Puskás.

A felcsúti klub 56%-os eredménye után a kétszeres bajnok, tavaly BL-döntőt játszó angol Tottenham is csak kulloghat a maga 39 százalékával. Ha pusztán a nyereséget nézzük, ott sem panaszkodhat a Puskás: 2018-ban elért 29 millió eurós bevételével 19. a listán.

Amivel a G7 szerint az UEFA nem számolt, az a magyar gógyi. A Puskás ugyanis gazdasági szempontból két lábon áll: az egyik a Puskás Futball Club Kft., ami tavalyi 3,6 milliárd forintos bevételével a csapat finanszírozásáért felel; a másik pedig a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány, ami a maga nemében is elképesztő mutatványokra képes: egyik oldalról felfoghatatlan mennyiségű taopénz áramlik belé, a másik oldalt viszont a világon semmi sem keletkezik. Tavaly 13,3 milliárd bevételük volt, 2011 és 2018 között pedig összesen 22,4 milliárd forint adomány és 23 milliárd forintnyi TAO-támogatás érkezett.

Hát csoda, hogy az UEFA nem tudta értelmezni a duplazsebű pénztárcát?

Via 444

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?