Orbán Viktor kedvenc sportújságírója olyan alákérdezős interjút készített Orbán Viktor kedvenc milliárdosával, hogy nem bírod ki röhögés nélkül

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 14.

Sport

Amikor az újságíró annyira benyal a fideszes milliárdosnak, hogy az neki kínos.

Orbán Viktor kedvenc újságírója (Szöllősi György főszerkesztő, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia egykori kommunikáció igazgatója) készített interjút Orbán Viktor kedvenc lapjában (Nemzeti Sport) Orbán Viktor egyik jó barátjával (Garancsi István, a Videoton tulajdonosa, megannyi közbeszerzés boldog nyertese). Igazi, őszinte, csodálatos, már-már tanítandóan alákérdezős beszélgetés kerekedett ki a dologból, ahol Szöllősi olyan kemény kérdések elé állítja Garancsit, mint hogy:

  • „A túrázás és a hegymászás is a szenvedélye. Csinálja még?”
  • „Volt valaha Videoton tévéje?”
  • „Köztudott, hogy nem szereti az öltönyös, feszengős programokat…”
  • „Mit tenne másként, ha újrakezdené ezt a tíz évet?”
  • „Ki a Garancsi-korszakból a kedvenc Vidi-játékosa?”
  • „Optimistábban látja most a magyar futball jövőjét, mint tíz évvel ezelőtt?”
  • „Mely pillanatokra, mérkőzésekre emlékszik a tíz év fénypontjaként, és melyek voltak a fájó kudarcok?”
  • „Az kétségtelen, hogy a Vidi képzeletbeli részvényeit ma sokkal magasabban jegyzik, mint amikor tíz esztendeje megvette az adósságban fuldokló, akkoriban a klublicencért is hiába küzdő klubot. De mit remélt? S ahhoz képest mit sikerült elérnie?”
  • „Mennyi idejét, energiáját emészti fel a futball?”
  • „Cége, a Market Építő Zrt. logója a város sok pontján feltűnik építkezéseken. Melyik a kedvenc projektje? Melyikre a legbüszkébb?”

A válaszok egy ideig teljesen átlagosak, Garancsi szívesen vesz részt ebben az „exkluzív interjúnak” nevezett alákérdezésben, ám van egy pont a beszélgetés végén, amikor a matematikára, a fideszes vállalkozó hobbijára terelődik a szó, és valójában már Garancsi sem bírja tovább.

Szöllősi György

Szöllősi György

Fotó: YouTube/Reggeli Start

„Egy interjúban úgy nyilatkozott, hogy hobbija a matematikai problémákon való töprengés és kedvencei a prímszámok. Hogyan értsük ezt?” – teszi fel a kérdést Szöllősi, mire Garancsi elmondja, hogy naponta old meg sakkfeladványokat, és szeret a prímszámokkal kapcsolatos szakcikkeket olvasni. Szöllősi erre nem hagyja abba, és annyira túltolja a dolgot, hogy az már az alanynak kínos. „A jövő matekkönyveiben esetleg olvashatjuk majd a Garancsi-sejtést vagy a Garancsi-tételt is?” – kérdezi a Nemzeti Sport főszerkesztője, mire a klub tulajdonosa annyit mond: „Egy fenét! Ez már csak hobbi. Valaha heti tíz matematikaórám is volt a debreceni Fazekas Gimnáziumban, és a közgazdaságtant is részben a matek miatt választottam az egyetemen, de sokat felejtettem azóta.”

Tényleg exkluzív volt.

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.