Stílusosan reagált a Fradi celebkampányára az Újpest

  • narancs.hu
  • 2024. július 26.

Sport

Rég volt látható ennyire szép és mégis stílusos üzenet a magyar futball körül.

Ritka a kreativitás a magyar futball névre hallgató érzelmi hullámvasútban, de ha összejön, akkor azért jó látni: a Ferencváros focicsapata nem olyan rég kifejezetten nagyot szóló kampányba kezdett, aminek során az idei mezükből küldtek szét példányokat különféle ismert fradistáknak. Főleg azért volt meglepő a húzás, mert a Fideszbe ezer és ezer szálon bekötött, néha kifejezetten pártcsapatosnak tűnő klub megtisztelte például a finoman szólva sem fideszes Farkasházy Tivadart, vagy Gréczy Zsolt DK-s politikust is. A képeket persze gyorsan közzétették a közösségi médiában is, így terjesztve a befogadó fradizmust.

A Fradinak ugyebár ott van ősi riválisként az Újpest, akiket az idei évtől már teljesen a MOL pesztrál tulajdonosként, de ami még érdekesebb, hogy sikerült kreatív fricskát küldeni a 9. kerületbe a saját mezkampányukkal: ameddig a zöld-fehérek csupa privilegizált hírességet láttak el ajándék mezekkel, addig Budapest lila-fehér klubja halmozottan egyszerű, újpesti embereket ajándékozott meg. Így sikerült egészen kontrasztossá tenni a dolgot, hiszen ameddig a Fradinál Menczer Tamás, és a Megafon propagandistái büszkélkedtek el az új mezzel, addig Újpesten például Csorba Ildikó, az újpesti mentőállomás vezetője, Szabó Józsefné, újpesti ápoló, de csütörtökön például Kalocsainé Moldvai Tünde, újpesti családsegítőt lepték meg.

A klub honlapja üzenetben is finoman reflektált arra, hogy mást gondolnak a közösségről, mint riválisuk: „Újpest több mint egy városrész, több mint egy kerület Budapest északi részén. Újpest egy eszmény, egy közösség, melyet a labdarúgás iránti szerelem és az itt élők szeretete tart össze, immáron 139 éve. Ebből mindenki kiveszi a részét, van, aki többet, van, aki kevesebbet. Mi azokat akartuk most megajándékozni, akik az elmúlt évtizedekben rengeteget adtak. Köszönjük nekik az áldozatos munkájukat, amit mindannyiunkért tettek” - írták ki Facebookra.

A héten egyébként nemcsak az olimpia rajtol, hanem a labdarúgó NB I. izgalmai is megindulnak!

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.