Cserhalmi György az aranydiplomáról: "Biztos, hogy nem vettem volna át tőlük"

  • narancs.hu
  • 2021. szeptember 28.

Színház

Akkor se, ha megkapta volna az állítólag elküldött meghívót.

Cserhalmi György az atv.hu megkeresésére nyilatkozott abban az ügyben, hogy nem kapta meg aranydiplomáját az SZFE-től.

A színművész elmondta, nem kapott meghívót a rendezvényre, se postán, se emailben, se SMS-ben; nem tudja, mi történt, erről az egyetemet kellene megkérdezni. Hozzátette, hogy hallja ugyan, hogy az SZFE azt állítja, elküldték a meghívót, de ez esetben azt ajánlja, nézzenek utána, hol kallódott el. Az atv.hu cikke szerint a színművész úgy véli, a háttérben az állhat, hogy bírálta az egyetem jelenlegi vezetését.

Cserhalmi azt is kijelentette, hogy persze jó lett volna megkapni a meghívót, hogy az ő döntése lehessen, egyáltalán átveszi-e az aranydiplomát. Ezt ugyanis akkor se tette volna meg, ha hívják.

“Biztos, hogy nem vettem volna át tőlük, de ezt hadd döntsem el én. Nekik az lett volna a dolguk, hogy kiküldjék, és én eldöntöm, hogy átveszem tőlük, vagy nem veszem”

- mondta el Cserhalmi György.

Arra kérdésre, hogy miért nem vette volna át, azt felelte: “Elég szépen kiálltam én annak idején az egyetem mellett, a régi mellett, akkor most miért csinálnék én segget a számból?”

(Borítókép: Wikipedia/Kende Tamás) 

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."