Szüret

  • 2012. december 15.

Szüret

Szentmihályi Szabó Péter, Magyar Hírlap, december 15.

Mostanában sok szó esik az autonómiáról meg az ingyenességről, de sajátos módon az egyetemeket és főiskolákat működtető, és ebből profitáló balliberális nomenklatúra hazudja a legnagyobbakat a félrevezetett diákságnak. Előjogaikat féltik, még azt sem merik bevallani, hogy a Horthy-korban több szegény sorsú diák tudott egyetemre kerülni, mint a Kádár-korban, hogy az ezt követő időszakról ne is beszéljünk. A helyzetet a szociális és tanulmányi ösztöndíj együttese szolgálná, a diákhitel pedig ugyan szükséges rossz, de tudjuk, hogy az orvos-jogász-közgazdász-bölcsész (stb.) dinasztiák amúgy tehetségtelen leszármazottainak nem kell majd hitelt felvenniük.

Figyelmébe ajánljuk

Mi az üzenete a Hadházy Ákos és Perintfalvi Rita elleni támadásoknak?

Bő húsz éve elvetett mag szökkent szárba azzal, hogy egy önjelölt magyar cowboy egyszer csak úgy döntsön: erővel kell megvédenie gazdáját a betolakodótól – ha jóindulatúan szemléljük a Hadházy Ákossal történteket. Ennél valószínűleg egyszerűbb a Perintfalvi Ritával szembeni elképesztően alpári hadjárat: nem könnyű érveket hozni amellett, hogy ez valaminő egyéni ötlet szüleménye.

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.