Nincs isten, írja Stephen Hawking utolsó könyvében
16041893870_73df58d210_b.jpg

Nincs isten, írja Stephen Hawking utolsó könyvében

  • narancs.hu
  • 2018. október 16.

Tudomány

Kedden jelent meg a világhírű fizikus utolsó könyve, aminek a végső következtetése az, hogy nincs isten. Hawking arról is ír, hogy létezik élet a Földön kívül, a mesterséges intelligencia legyőzheti az embert, és nem lehetetlen az időutazás.

Stephen Hawking márciusban halt meg 76 éves korában, így könyvét a családja fejezte be. A „Rövid válaszok a nagy kérdésekre“ című könyvben azokra a kérdésekre válaszol, melyet a legtöbbször tettek fel neki a Földdel kapcsolatban, írja a CNN.

„Nincs isten. Senki nem irányítja az univerzumot“. Hawking azt írja, hogy az emberek évszázadokig úgy gondolták, hogy az olyan mozgássérült emberek, mint ő Isten akaratából betegedtek meg, de ő maga úgy gondolja, a természet törvényei mindenre magyarázatot adnak. A fizikus degeneratív idegrendszeri elváltozástól szenvedett élete nagy részében.

Hawking arról is ír, hogy léteznie kell Földön kívüli intelligens életnek, de az emberiségnek még fejlődnie kell hogy arra rátaláljon.

„Jelen tudásunk szerint nem zárható ki, hogy lehetséges az időben visszafele utazni“, és azt is megjósolja, hogy a „következő száz évben képesek leszünk bárhová eljutni a Naprendszerben“.

A fizikus úgy látta, hogy a világ nagy változások előtt áll, és azt szerette volna, hogy ne vakon menjünk neki a jövőnek, mondta Hawking lánya a CNN-nek.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.