Tévétorrent

Resurrection

  • Baski Sándor
  • 2014. május 30.

Tévétorrent

Nem tudunk betelni az élőhalottakkal.

A korhatáros halálhörgést a The Walking Dead szállítja hétről hétre töretlen sikerrel, de a betevő zombiadagot azok is megkaphatják, akiket a rothadó hullák látványa nem izgat fel különösebben. A Visszajáróknak, a Narancs hasábjain is méltatott és szinte hiba nélküli francia sorozatnak természetesen már javában készül az amerikai újrája, de addig is itt az ABC-n futó Resurrection, amely elvileg Jason Mott regényén alapul, a gyakorlatban viszont jelentős hasonlóságokat mutat az európai műfajtárssal.

A sztori ebben a verzióban is egy kistelepülésen, a missouri Arcadiában játszódik (populáció a Wikipedia szerint 608 fő), a kedélyeket pedig szintúgy évek vagy akár évtizedek óta halott családtagok megmagyarázhatatlan visszatérése borzolja. Hasonló tüneteket produkálnak, mint a francia rokonok: megnövekedett étvágy és inszomnia. A nyomozófigura ellenben jóval nagyobb szerepet kap, így a Resurrection az első pár epizódban nemcsak drámaként, de misztikus krimiként is funkcionál. A rejtélyeket és a kötelező szentimentális pillanatokat a megfelelő koncentrátumban kapjuk, a sztármentes színészgárda is hozza az iparági sztenderdet, a folytatásban azonban eltolódnak az arányok. A Visszajárók is jelentős terjedelemben taglalta az élők és holtak banális családi problémáit és kibeszéletlen múltbéli traumáit, de egy pillanatra sem tűnt úgy, mintha szappanoperát néznénk. A Resurrectionről ugyanezt nem lehet elmondani, pont az hiányzik belőle, ami a francia szériát kiemelte a dömpingből: hangulat, atmoszféra, életszag.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.