Így várta a csodát a Közös Ország Mozgalom

  • Földes Máté
  • 2018. április 9.

Választás 2018

Nem csapott le a többség ereje. Egy szomorú este krónikája.

A Kossuth téren eredményváró rendezvényt tartott Gulyás Márton aktivista vezetésével a taktikai szavazás és a „legesélyesebb” ellenzéki jelöltek mellett kardoskodó Közös Ország Mozgalom is.

A magas részvételi adatok ismeretében, de a végeredmény közlése előtt tudósítónk inkább bizakodó hangokkal találkozott, jóllehet a feszültség már ekkor érezhető volt.

„Az a nagy kérdés, hogy bármi is az eredmény, reggeltől képesek leszünk-e arra a kooperációra, értelmes együttműködésre, amit hiába vártunk az ellenzéki pártok egy részétől” – fogalmazta meg a választás talán továbbvihető tanulságát Papp Réka Kinga.

Figyelmébe ajánljuk

Eldobott aggyal

  • - ts -

A kortárs nagypolitika, adott esetben a kormányzás sűrű kulisszái mögött játszódó filmek, tévésorozatok döntő többsége olyan, mint a sci-fi, dolgozzék bármennyi és bármilyen hiteles forrásból.

Nemes vadak

Jason Momoa és Thomas Pa‘a Sibbett szerelemprojektje a négy hawaii királyság (O‘ahu, Maui, Kaua‘i és Hawai‘i) egyesítését énekli meg a 18. században.

Kezdjetek el élni

A művészetben az aktív eutanázia (asszisztált öngyilkosság) témaköre esetében ritkán sikerül túljutni egyfajta ájtatosságon és a szokványos „megteszem – ne tedd meg” dramaturgián.

A tudat paradoxona

  • Domsa Zsófia

Egy újabb dózis a sorozat eddigi függőinek. Ráadásul bőven lesz még utánpótlás, mivel egyelőre nem úgy tűnik, mintha a tucatnyi egymással érintőlegesen találkozó, egymást kiegészítő vagy egymásnak éppen ellentmondó történetből álló regényfolyam a végéhez közelítene: Norvégiában idén ősszel az eredetileg ötrészesre tervezett sorozat hatodik kötete jelenik meg.