A belgazdasági kormányfunkci szerint remekül élnek a magyarok

  • narancs.hu
  • 2015. június 25.

Villámnarancs

Aki úgy érzi, rosszabbul megy a sora, kevesebb pénze van, szerényebben él, mint korábban, az biztosan elrontott valamit. Vagy csak sajnáltatja magát.

Ma reggel a köztévében Lenner Áron Márk belgazdaságért felelős helyettes államtitkár a statisztikai hivatal a legfrissebb adataiból – mely szerint növekedett a kiskereskedelmi forgalom – levonta a kellő tanulságot, „az embereknek több pénzük van vásárolni”. Ahogy azt a hirado.hu írja, Lenner megjegyezte: „Fontos eredmény, hogy egyaránt nőtt az élelmiszer- és a nem élelmiszer-kereskedelem. Ez azt jelzi, hogy az emberek bíznak a jövőben, és vásárolnak olyan tartós fogyasztási cikkeket is, amelyek nem tartoznak a napi szükségleteikhez.”

false


Most már csak az a kérdés, hogy 2015-ben tényleg ez lenne a jövőbe vetett hit csimborasszója? Egy mosógép, egy kivehető ajtajú turmix? Netán egy televíziókészülék? És mi van azokkal, akik mégsem engedhetik meg maguknak az efféle luxust? Akik a statisztikai hivatal más oszlopaiban szerepelnek?

Az az ő bajuk! Mi köze ahhoz a belgazdaságért felelős helyettes államtitkárnak meg a köztévének?

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.

Crescendo úr

A Semiramis-nyitánnyal kezdődött koncert, és a babiloni királynőről szóló opera szimfonikus bombákkal megtűzdelt bevezetője rögtön megalapozta az este hangulatát. Szépen adta egymásnak a dallamokat a klarinét, a fuvola, a pikoló, a jellegzetes kürttéma is könnyed fesztelenségét domborította Rossini zenéjének, akit a maga korában Signore Crescendónak gúnyoltak nagy ívű zenekari hegymászásai okán. A Danubia Zenekarra a zárlatban is ilyen crescendo várt.