Lelkiismereti okokból hagyták magára Simicska Lajost

  • narancs.hu
  • 2015. február 6.

Villámnarancs

Lajost bizony csúnyán otthagyták emberei. Ráadásul még csak nem is szóltak neki. Ez aztán a médiaháború!

Csak a rend kedvéért: tegnap médiaháborút hirdetett Simicska Lajos, nem is akárhol, hanem az eddig leginkább Puch László nyúlványaként ismert Népszavában. Ami persze már önmagában pikáns volt, de ezt a szépséget nem volt időnk sokáig elemezgetni, mert jött a válaszcsapás, az igazi lavina!

Az mno.hu-n az alábbi közlemény jelent meg pár órával ezelőtt. Még most is alig kapunk levegőt tőle!

„A mai nappal a Magyar Nemzet, az MNO, a Hír Televízió és a Lánchíd Rádió alábbi vezetői lelkiismereti okokból benyújtották a fel-, illetve lemondásukat:

Liszkay Gábor, a Magyar Nemzet főszerkesztője, a Hír Televízió elnöke,

Gajdics Ottó, a Lánchíd Rádió főszerkesztője,

Élő Gábor, az MNO főszerkesztője,

Szikszai Péter, a Hír Televízió vezérigazgató-helyettese,

Csermely Péter, a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese,

Szerető Szabolcs, a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese.”

Lelkiismereti okokból! Óh, igen!

És hogy még jobban értsük a dolgot, idézzük, mit mondott minderről Simicska az index.hu-nak:

„Maga is most olvasta a közleményt, hát én is. Kurvára meglepetésként ért, ezért ha megbocsát, akkor most leteszem, és megpróbálom kideríteni, hogy mi történt.”

Azaz az említett urak – akik nem akarnak a főfőnök ellen harcolni – még csak nem is szóltak előre a főnöknek. Otthagyták. A szarban – ahova nyár óta úgy tűnik, (végleg?) belekerült.

Ui.: Azért van nekünk olyan fotónk, ahol még Liszkay és Csermely jól elvolt Simicska mellett:

Balra Liszkay, mögötte Csermely

Balra Liszkay, mögötte Csermely

Fotó: Németh Dániel

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.