Csúcsra jár a para: titkosrendőrség vigyázza Orbán plakátjait

  • narancs.hu
  • 2017. április 10.

Villámnarancs

Tisztára, mint a komcsik alatt.

Már napok óta díszítik az ország utcáit és járműveit a kormány propagandahirdetései, amelyekkel Brüsszelt szeretnék megállítani Orbánék. Sokan viszont inkább Orbánékat szeretnék megállítani, és ezt ki is fejezik azzal, hogy átírják, áthúzzák a plakátok szövegét. Hasonlóan tett a Momentum is, a párt aktivistái ugyanis ma reggelre virradóan 21 óriásplakáton, valamint a metrókban és villamosokon is kijavították a hirdetéseket, így már mindeni tudja: nem Brüsszelt, hanem Orbánt és Moszkvát kell megállítani, bár lehet, hogy lassan ez a kettő már egy és ugyanaz.

Amikor pedig a Magyar Nemzet fotósa reggel az egyik plakátról készített képet, észrevette, hogy a hirdetés mellett egy fekete Audi áll. Mikor a lap munkatársa fotózni kezdett, az autóból egy civil ruhás férfi szállt ki, majd rendőrigazolványt mutatott, és figyelmeztette a fotóst, hogy „rossz helyen áll a kocsija”.

Jön vissza a régi, szép világ.

false

Fotó: Momentum

false

Fotó: Momentum

false

Fotó: Momentum

false

 

Fotó: Momentum

Figyelmébe ajánljuk

Testvér testvért

  • - turcsányi -

A hely és az idő mindent meghatároz: Szilézia fővárosában járunk, 1936-ban; történetünk két héttel a berlini olimpia előtt indul és a megnyitó napjáig tart.

Vadmacskák

  • SzSz

Kevés kellemetlenebb dolog létezik annál, mint amikor egy kapcsolatban a vágyottnál eggyel többen vannak – persze, a félrelépéseket, kettős életeket és házasságszédelgőket jól ismerjük, ha az elmúlt években feleannyi sorozat készült volna ezekből, akkor is kitehetnénk a „túltermelés” táblát.

Fiúk az úton

Stephen King mindössze 19 éves volt, amikor 1967-ben papírra vetette A hosszú menetelést. A sorshúzásos alapon kiválogatott és a gazdagság és dicsőség ígéretével halálba hajszolt fiatalemberek története jól illeszkedett a vietnámi háború vetette hosszú árnyékhoz.

Bálványok és árnyékok

Egyszerre volt festő, díszlet- és jelmeztervező, költő és performer El Kazovszkij (1948–2008), a rendszerváltás előtti és utáni évtizedek kimagasló figuratív képzőművésze, akinek a hátrahagyott életműve nem süllyedt el, a „Kazo-kultusz” ma is él.

Múzeum körúti Shaxpeare-mosó

Ez a Shakespeare-monográfia olyan 400 oldalas szakmunka, amelyet regényként is lehet olvasni. Izgalmas cselekmény, szex, horror, szerzői kikacsintások, szövegelemzés, színház- és társadalomtörténeti kontextus, igen részletes (és szintén olvasmányos) jegyzetapparátussal.

Akinek nem bűne…

Tatabányán a Bűn és bűnhődéssel kezdik az októbert, és ez a tematika határozza majd meg az egész évadukat, amelyben a súlyosabb műfajok mellett krimi és komédia is színpadra kerül.

A műfaj legnagyobbjaival

Tegye fel a kezét, akinek Bayreuth hallatán először nem Wagner jut eszébe. Nem csoda, hiszen 1876, Wagner Festspielhausának, a kizárólag Wagner-operák előadására épített operaháznak a megnyitása óta a két név elválaszthatatlanul összefonódott. De a városnak van egy másik elsőrangú fesztiválja is.

Furcsa kézfogás

A program az idén másodszor egészült ki a színiiskolák találkozójával. A Szemle Off keretében hét színiiskola nyolc előadása mutatkozott be szeptember 8. és 10. között a margitszigeti Kristály Színtérben.