Koncert

Hey Honey

Zene

Németh Juci 2014-ben, a Nemjuci feloszlása után alapította meg duóját Matisz Flórával, ami rövid életűnek bizonyult, alig néhány koncertjük volt. A páros felállás nemrég feltámadt, Flóra helyét azonban G. Szabó Hunor (The Qualitons) vette át, aki már hét éve Juci párja, de eddig nem zenéltek együtt. A megújult Hey Honey most lépett fel másodjára, egy elég merev atmoszférájú színházteremben. A nagyrészt idősebbekből álló, ráadásul maszkot viselő közönség láttán a zenészek kicsit meg is voltak illetődve, aztán fokozatosan oldódott a hangulat. Ebben sokat segítettek Juci szórakoztató konferálásai: elmesélte például, hogy azért ér véget a koncert este 8-kor, mert haza kell menniük altatni a kétéves kislányukat.

A repertoárban egyelőre a feldolgozások vannak túlsúlyban, játszottak Beatlest, Kovács Katit és Nancy Sinatrát is, a ráadás pedig a The House of the Rising Sun volt. Saját egyéb zenekaraikat is megidézték: Hunor részéről elhangzott egy szám a megzenésített Shakespeare-szonettekben utazó W. H.-tól, illetve a Kex Piros madara a Qualitons átiratában. Előkerült egy-egy Nemjuci- és Budapest Bár-sláger is. A korábbi Hey Honey-dalok közül viszont egyelőre csak egyet mentettek át, de ez idővel változni fog, és persze közös új szerzemények is lesznek. Különlegesség, hogy az éneklés mellett mindketten három-négy hangszeren játszanak, jóformán minden dalban máson.

Érződött, hogy a párnak kicsit még szokatlan, hogy a magánélet után a színpadon is együtt vannak, de ha belerázódnak, kifejezetten izgalmas projekt lehet ebből.

Wesselényi17, október 17.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.