Kásler Miklós megdobta a Karthago együttest 45 millió forinttal

  • narancs.hu
  • 2021. október 22.

Zene

20 millióból készítenek Máté Péter emléklemezt és videoklipet.

45 millió forintnyi támogatást kapott az emberi erőforrások miniszterétől a Karthago együtteshez köthető Karthago Media Kft., szúrta ki a 444.hu az NKA honlapján közzétett adatokat.

A miniszteri keretből Kásler Miklós

  • 20 millió forintot adott a "Máté Péter emléklemez kiadására és videoklip gyártására",
  • és 25 millió forintot az "In Memoriam Máté Péter & a Karthago nagykoncert megvalósítására".

A 45 milliós támogatás kiemelkedő bevétel a Szigeti Ferenc tulajdonában lévő cég életében, ami

  • tavaly 12 millió forint,
  • 2019-ben 44 millió forint,
  • 2018-ban 26 millió forint,
  • 2017-ben pedig 17 millió forint bevételt könyvelt el.
?tadt?k az ?llami m?v?szeti d?jakat a Pesti Vigad?ban

 
Szigeti Ferenc (b), Kiss Zoltán Zéro (b2), Gidófalvy Attila (b3), Kocsándi Miklós (j3), és Takács Tamás (j2), a Karthago együttes tagjai, miután átvették a Máté Péter-díjat Kásler Miklóstól, az emberi erőforrások miniszterétől (j) a Pesti Vigadóban 2021. június 15-én. A március 15. alkalmából odaítélt díjak átadását a koronavírus-járvány miatt halasztották júniusra.
Fotó: MTI/Balogh Zoltán
 

A lap megjegyzi, hogy március 15-e alkalmával Menyhárt János és Patkó Béla Kiki mellett Kásler a Karthago zenekart is kitüntette Máté Péter-díj emlékéremmel. Az elismeréssel az oklevél mellé pénzjutalom (az illetményalap harmincszorosa, jelenleg mintegy 1,16 millió forint) és nyugdíj-hozzájárulás is járt, utóbbi a Magyar Művészeti Akadémiától.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.