Orbán zenebohócai – Szavazzon!

  • 2013. december 23.

Zene

Kiállni a miniszterelnök úr mellett, Fidesz-tribünökön dalolni felettébb megéri, és ezt számos szemfüles zenész is észrevette. Szavazza meg, ön szerint ki a legszervilisebb magyar popzenész!

Ákos

false



Fidesz-dísztribünök elengedhetetlen kelléke. Bármikor kapható egy kis ájtatoskodással kevert komcsizásra – a szociknak semmit nem bocsát meg, imádott vezérének mindent. Ez az odaadás igencsak kifizetődőnek bizonyult: Ákos írhatta egykor a Terror Háza zenéit, megkapta (tavaly) a Kossuth-díjat, és szignálokat szerezhetett a közmédiának, amely szívesen forgatja és vetíti a koncertjeit is: ez utóbbiakkal összesen 26 millió forintot keresett mostanság az ihletett művész.

Balázs Fecó

false



Csak annyit mondunk, 15 millió. Hogy mi mindent tett ezért, azt nehéz rangsorolni. Van itt narancs-osztogatás az Örs vezér terén, és Bajnai Gordonhoz címzett nyílt levél, meg szép, közös fotók Orbán Viktorral.

Bársony Bálint

false



A Back II Black egykori szaxofonosát nem kisebb dologgal kínálták meg, mint hogy írja meg a nemzeti összefogás dalát a Trianon-emléknapra. Így született meg a 2013-as év egyik legszégyenletesebb könnyűzenei produkciója, a gyerekhülyítő Barackfa – közpénzből. Egy ország röhögött rajta, Bársony viszont megsértődött. Lehet, hogy titokban egy ennél is nagyobb merényletre készül az ízlés ellen, a nemzeti összefogás jegyében? Vagy most már csak szaxofonozva közelítheti meg a húsosfazekat?

Demjén Ferenc

false



Ő a 2006-os Fidesz-kampánydalnak adott hangot, de ez a hang azóta is elkíséri Orbán Viktort még külföldi útjain is. Ő írhatta azt a számot is, amellyel a 2021-es úszó vb-re pályáztunk (sikerrel). Előbb a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjét kapta meg, de a Kossuth-díj sem késett sokat, és még szerencse, hogy a jelenlegi rezsimben jutott hozzá – hiszen Gyurcsány Ferenc kezéből biztos nem vette volna át.

Keresztes Ildikó

false



2004-ben ő énekelte a Fidesz EP-választási dalát, és azóta is szívesen sertepertél a párt környékén, rendezvényein. A szeme sem rebben, ha azt hallja: „mindig kiálltál Orbán Viktor mellett”. Szívtelen városi pletykák szerint pontosan ezért sikerült a megfelelő embereknek beprotezsálnia őt az X-faktor zsűrijébe. Bárhogyan volt is, a párt számíthat Ildikóra: 2010-ben például óriásplakáton buzdította a szavazókat arra, hogy voksoljanak Tarlós Istvánra a főpolgármester-választáson.

Palcsó Tamás

false



A jövő embere. Varga Miklóssal együtt ő is a 2010-es kampánynyitón esküdözött a Nemzeti dallal, ám ő nem kapott semmiféle keresztet. Trafikot annál inkább, mindjárt ötöt. Természetesen fel volt háborodva, amikor mutyistának nevezték, sőt a Népszabadságnak azt nyilatkozta, hogy „Miután tanultam üzleti tervezést, magam készítettem a pályázat üzleti terveit, osztottam, szoroztam, elvégeztem az előzetes számításokat”. Szép munka volt, Tamás!

Pataky Attila

false

Az ember, aki relatív félelemben és szorongásban élt 2010 előtt, és szorongását egyszer azzal oldotta, hogy basszusgitározni tanította Orbán Viktort egy Edda-koncert előtt. Ma már sokkal kevésbé szorong, márpedig ez a tudatállapot elengedhetetlen volt ahhoz, hogy megírhassa Bayer „5. számú Fidesz-tagkönyv” Zsolt születésnapi dalát. Többször menetelt a békemenet élén, visszafogott véleménye a miniszterelnökről pedig az, hogy Viktor csodákat tesz. 2012-ben lovagkeresztet kapott, s a Fidesz-rendezvényeken mindig számíthat arra, hogy kezébe kapja a mikrofont – ő, a lelkes hülye, a magát tiszta szívből blamáló udvari zenebohóc.

Szikora Róbert

false



„Ha azt gondolom, hogy Orbán Viktor jó, akkor anélkül is mondom, hogy az, ha nem is vagyok fideszes.” Igaza van, nem is kell annak lennie, a szeretet ereje és az imára előszeretettel kulcsolódó kéz elég is volt ahhoz, hogy Balog Zoltán megküldje saját miniszteri keretéből 10 millával.

Varga Miklós

false



A Fidesz 2010-es kampánynyitóján a megzenésített Nemzeti dallal fejezte ki szeretetét Orbán Viktor és/vagy a magyarok istene felé, egy évvel később kapott is egy szép lovagkeresztet. Azóta inkább leszálló ágban van – legalábbis ami a pártmunkát illeti. Miután Havas Henrik kénytelen volt helyreigazítani magát, mert leendő trafikosként emlegette, Varga  bevállalt egy szereplést az ATV-ben, Havas beszélgetős műsorában. Valószínűleg azzal sem szerzett piros pontot a Fidesz programszervezőinél, hogy szerepet vállalt az Alföldi-féle István, a királyban.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.