A szerk.

A mókamester

A szerk.

„Mindenki nyugodjon le. Újra jó a víz Fehérváron” – közölte Takács Péter a Facebookon, egy szurikátát ábrázoló mémmel illusztrálva. Ez nagyjából azt jelenti, hogy eleve valami piti ügyről, műbalhéról volt szó.

Az egészségügyi államtitkár elsősorban „a székesfehérvári kollégák” rátermettségét emelte ki, akik „a folyamatos baloldali hisztériakeltés közepette” képesek voltak elhárítani a hibát, „…most már az összes korlátozást fel lehet oldani, nem csupán tisztálkodásra, hanem ivásra is alkalmas a csapvíz a Fejér Vármegyei Szent György Oktatókórház B épületében”.

Takács nyilván nem akart ünneprontó lenni azzal, hogy a részletekbe is beavassa rajongóit, például abba, hogy kollégáknak némi időbe telt, míg úrrá lettek a helyzeten. A kórház tájékoztatója szerint az egészséges ivóvíz ellátáshoz vízbiztonsági engedéllyel rendelkező adagolószivattyú beépítése, a folyamatos fertőtlenítés beállítása, valamint a vízhálózat átmosatása szükségeltetett, vagyis olyan műveletek, amelyekről a részletek ismerete nélkül is bizton állíthatjuk, hogy valamivel bonyolultabbak lehetnek, mint az olyan „klasszikus” hibaelhárítások, amilyeneket egy tapasztalt szaki pillanatok alatt megold egy csőkulccsal. Azért vagyunk ebben annyira biztosak, mert a Szent György Oktatókórház B épületében hat hétig nem volt ivóvíz…

Noha e hír hallatán okkal sápadunk el, az államtitkár vérlázító megjegyzésén pedig okkal emelkedik a vérnyomásunk, némi fantáziával könnyen megelőzhetjük az efféle kellemetlenségeket. Annyit kell csak tenni, hogy Takács Pétert stand-up komédiásként képzeljük el, aki faarccal adja elő a szövegét. Valószínű, hogy már „baloldali hisztériázásnál” fel-fel­kacagna a nézőtér, de ha kellő hatásszünettel eljut addig a szövegrészig, hogy „nem csupán tisztálkodásra, hanem ivásra is alkalmas a csapvíz a Fejér Vármegyei Szent György Oktatókórház B épületében”, akkor garantált a minden elsöprő röhögés, majd a vastaps.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hogyan tanítsuk pénzügyi önállóságra a gyermeket?

  • Támogatott tartalom

A gyermekeknek egyértelmű keretekre és azon belül önállóságra van szükségük ahhoz, hogy magabiztos, kompetens és felelősségteljes felnőtt váljon belőlük. Segít nekik, ha önállósodási törekvéseiket a szülő támogatja, de a család által világosan meghatározott értékek és elvárások mentén. Ez igaz a költésekre és pénzügyi döntésekre is.

Drónfal ereszkedik le a kontinensre

Ha nem is Stettintől Triesztig, mint a vasfüggöny annak idején, de most a terjeszkedő újszovjet birodalom ellen védekezik Európa. Ezúttal a dróntámadások elhárítása a cél, ebben állapodott meg az EU védelmi biztosa és kilenc kelet-európai ország minisztere.