Hatottak a Dürer Parkot építő cég érvei: a kormány az elmúlt hetekben belement abba, hogy módosítsa a Városliget szomszédságában felhúzott két irodaház megvásárlásáról szóló megállapodást – írja a 24.hu.
Az Ajtósi Dürer soron az egykori egyetemi campus és a Dürer Kert helyén felhúzott irodaházakat a Dürer Befektetési (DB) Kft. építette, emögött a Tiborcz István-közeli Főnix Magántőkealap és Garancsi István Marketje áll. Május végén derült ki, hogy a kormány még elkészültük előtt vételi megállapodást kötött az irodaépületekre.
Az eredeti megállapodás szerint a vételár 100 milliárd forint lett volna, ebből mintegy 80 milliárdot májusban már ki is fizettek, de a beruházó az inflációra hivatkozva 120 milliárdra szerette volna emelni. Mint most kiderült, a cég sikeresen érvelt: az oda költöző minisztérium és állami bank részéről adódó többletigények miatt többet fizet a kormány, a lap információi szerit 119,4 milliárd forint lesz az átadás előtt álló ingatlan végleges vételára.
Mint májusban kiderült, a kormány – a nyilvánosság tájékoztatása nélkül – három helyen rendelt vadonatúj irodaházat NER-es ingatlanfejlesztő cégektől: a Dürer Park mellett a Bosnyák téri Zugló Városközpontnál és a Mol-torony melletti BudaPart irodaházait.
A 24.hu most azt írja, egy előterjesztés szerint a Bosnyák téri Bayer-projekt ára még a Dürer Parknál is jobban emelkedhet, 80 milliárd forinttal a korábbi 244 milliárd helyett 324,6 milliárdra, de ez ügyben egyelőre nem érkezett hivatalos megerősítés. A BudaPart irodaházai esetében egyelőre nincs információ arról, hogy az eredetileg kiderített 255 milliárd forintos vételárat módosították volna.
Mindenesetre ha a szerződéseket a fentiek szerint aláírják, az ármódosítások 600-ról 700 milliárd forintra növelik a költségvetés terheit, miközben szakértők azt állították, hogy az eredeti, 600 milliárdos összeg is erősen túlárazott volt.