A 24.hu információi szerint 2022. november 10-én, reggel 6 órakor a Nemzeti Adó- és Vámhivatal házkutatást tartott az egyik leggazdagabb magyar, Jellinek Dániel édesapjának zuglói ingatlanában. A lap úgy tudja, hogy
a 72 éves férfit az utóbbi évek egyik legnagyobb számlagyára miatt keresték fel, majd gyanúsította is meg azonnal a hatóság költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználásának gyanúja miatt.
A nyomozók az egyébként Jellinek Dániel érdekeltségébe tartozó, de öt éven át apja ügyvezetése alatt működő Mall Management Kft. könyvelési iratait keresték Zuglóban, a cég szerintük ugyanis 53 millió forint fiktív számlát fogadott be egy olyan társaságtól, amely része volt a volt BKV-s és CBA-s informatikai vezető, Fuzik Zsolt nevével összeforrt számlagyárnak.
Jellinek apja a lap információi szerint azonnal jelezte, hogy nem tudja, merre vannak a könyvelési dokumentumok. A NAV-osok átkutatták a zuglói lakást, átvizsgálták a padlót és a padlást is, de egy számítógépet, egy telefont, valamint két autót is.
A Mall Managementet 2021 ősze óta Jellinek Dániel vezeti, ismert, hogy rendszeres üzleti kapcsolatban áll a miniszterelnök vejével, Tiborcz Istvánnal is. A lap megkeresésére nem személyesen ő, hanem az általa vezetett Indotek Csoport válaszolt. Azt írták, hogy a nyomozásban érintett a cégcsoport két cége, a Mall Management Kft. és az Investment Management Kft. is, mindkét cég egy-egy szoftverbeszerzéses szerződés miatt került képbe a hatóságoknál.
A 24.hu szerint Jellinek apja mellett az ügyben az Investment Management ügyvezetője is gyanúsított lett, a két cég együtt több mint 100 millió forint értékben fogadhatott be fiktív számlákat a Wind-Ip 21 Kft.-től.
Az Indotek a lapnak küldött levelében azt írta, hogy a szoftverbeszerzés körüli problémákat egy belső vizsgálat során már a NAV megkeresése, valamint a Wind-Ip 21-ről szóló első hírek megjelenése előtt észlelték. Mint írták, ezeket a számlákat a könyvelési rendszerükből törölték, "a kapcsolódó, levont adókat kamataival megfizettük, így sem az államot, sem a költségvetést nem érte kár".
Arra a számlagyárra, amelynek részese volt a Wind-Ip 24 is, még 2021 nyarán csaptak le 80 helyszínen a hatóságok. A gyanú szerint 19 milliárd forintnyi áfát tüntettek el takarításról és informatikai szolgáltatásokról kiállított, fiktív számlákkal. A vizsgálat elérte a T-Systems Magyarország Zrt.-t, a Vodafone-t megvásárló 4iG Nyrt.-t, és még az Antenna Hungária Zrt.-t is.