A Fideszt támogatta a dunakeszi lakos, aki a valóságban nem, de „hivatalosan” a Szocdemeknek is aláírt

Belpol

Egyre inkább úgy tűnik, hogy az agglomerációs településen induló mikropárt nem tisztességes módszerekkel állította ki jelöltjeit. 

„Egy Fidesz aktivista csöngetett be hozzánk, neki írtam alá mindhárom ajánlást én is és a felségem is. A feleségem csak ezeket írta alá, én Budapesten egy standnál az EU-ajánlást a Kutyapártnak is. Az ügyfélkapunál az szerepelt a feleségemnél, hogy egyéni képviselőnek a Szociáldemokraták jelöltjét támogatja, a polgármesternek a Fideszét, EU-listát pedig nem támogat. Nálam egyéni képviselőnek szintén a Szociáldemokraták jelöltje szerepelt, polgármesternek szintén a Fideszé, EU-listánál meg a Kutyapárt” – írta egy lapunknak név nélkül nyilatkozó dunakeszi lakos. 

A héten írtuk meg, hogy a gödi ellenzéki összefogást szétverő képviselők Dunakeszin a Szociáldemokraták Pártja (Szocdemek) színeiben indulnak a választáson, mellyel megosztják a baloldali szavazókat, ezzel rontják az amúgy is több csapatban induló ellenzék esélyeit. 

A Szocdemekkel azért kezdtünk el foglalkozni, mert egy dunakeszi Facebook-csoportban arról beszéltek, hogy ellenőrizték az ügyfélkapun, kit ajánlottak a választásokat megelőzően, és ugyan nem írtak alá a pártnak, hivatalosan mégis ezt jelzi a rendszer. Az ügyben feljelentés is született, a rendőrség eljárást indított. Szerettük volna megszólítani az érintett lakosokat, de nem reagáltak megkeresésünkre. Egyikük Facebook-oldala alapján arra következtettünk, hogy kormánypárti szimpatizáns lehet, ezért megkérdeztük Dióssi Csaba polgármestert: előfordulhatott-e, hogy a Szocdemek lemásolta a Fidesz ajánlóíveit? 

„Nem fordulhatott elő, hogy a Szociáldemokraták Pártja a Fidesz ajánlóíveiről másolhatott ajánlásokat. Ez már csak azért sem lehetséges, mert a Fidesz jelöltjei április 29-én leadták az összes ajánlóívet, míg a valasztas.hu korábbi adatai alapján a Szociáldemokraták Pártja később, május 6-án vették fel az íveket” – válaszolta megkeresésünkre Dióssi Csaba.

Válaszából kiderül, hogy a Szocdemek a jelöltállítás határidejének napján vette fel az íveket, vagyis nagyon rövid időn belül kellett összegyűjteni az aláírásokat, amennyiben azt legálisan tették. Ugyanakkor a lapunknak nyilatkozó lakos a kormánypárt felé tereli a gyanút, ugyanis állítása szerint a Fidesznek írt alá, a Szocdemeknek pedig nem, ennek ellenére azt jelzi a rendszer, hogy utóbbi pártot is támogatta. 

Cikkünkben arról is beszámoltunk, hogy a Szocdemek több tagjához köthető a Dunakeszi Kistérségért Egyesület, mellyel eredetileg indultak volna a választáson, de mivel a nevük nagyon hasonlított volna a Demokratikus Koalícióéra – DKe –, ezért a párt ezt sikeresen megtámadta – így jött szóba a Szociáldemokraták Pártja. 

Az egyesület évek óta több tízmillió forint támogatásból részesül, amelyet a Pest megyei önkormányzat a gödi Samsung SDI adóbevételeiből működő pályázatán oszt ki a számára. Ebből gondozzák a Térségi Tények nevű oldalt, mely az elmúlt napokban azzal kezdte támadni Tonzor Pétert, a DK polgármesterjelöltjét, hogy Heves önkormányzata 87 millió forintot bukott Tonzor befektetési tanácsai miatt. Erről egyébként a helyi közfeladatot ellátó Dunakeszi Post is beszámolt. 

A polgármesterjelölt azt írta a közösségi oldalán, hogy Dunakeszi-alsón impresszum nélkül megjelent szórólapokat terjesztettek a fenti üzenettel. „Az igazság ezzel szemben az, hogy a kérdéses önkormányzat több száz millió forint nyereséget ért el a befektetési tanácsaimnak köszönhetően. Ha a fele igaz lenne annak, ami a szórólapon van, akkor egy ellenzéki politikus már rég börtönben lenne. Jól tudjuk, hogy »bocsánat« csak a NER tagjainak jár” – írta. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Négy hidat elfoglaltak a tüntetők Budapesten

  • narancs.hu

A rendőrök egy idő után hirtelen levonultak a hidakról, ahol csak a demonstrálók maradtak. A legkitartóbbakat, akik éjszakába nyúlóan ott voltak, végül igazoltatták, ezzel pedig véget is ért a hídfoglalásba nyúlt tüntetés.

Egy szatyor fing-e vagy?

Ebben az országban alighanem Sulyok Tamásnak lenne a legtöbb esélye szabad embernek lenni, és visszautasítani azt a dilemmát, amit ez a rendszer a magyar népnek kínál.