A kormány álcivileket röptetett Brüsszelbe, hogy mellette tüntessenek
Screen_Shot_2017-04-26_at_16.05.15.png

A kormány álcivileket röptetett Brüsszelbe, hogy mellette tüntessenek

  • narancs.hu
  • 2017. április 26.

Belpol

De a demonstrációt fel kellett oszlatni, mert rossz napra kértek engedélyt.

De a kiérkező rendőröket nem értették, mert csak magyarul beszélnek. És ez nem vicc.

Ma döntött úgy az Európai Bizottság, hogy eljárást indít Magyarország ellen a lex CEU miatt, ma szólal fel Orbán Viktor az Európai Parlamentben a saját védelmében, és ma dönthet úgy az Európai Néppárt, hogy számon kéri a Fideszt. Ezért pont ma, a kormány pénzén tartott „Civil Összefogás Fórum” Brüsszelben tüntetett Orbán Viktor és a lex CEU mellett, számolt be a hvg.hu. Tehát míg a kormány azzal vádolta Soros Györgyöt, hogy repülőn utaztat Budapestre tüntetőket, pont ennek fordítottja történt. A tüntetésre elment Csizmadia László, a CÖF alapítója és szóvivője, valamint Stefka István, a Pesti Srácok blog lapigazgatója is. A lap szerint viszont Csizmadiáék holnapra jelentették be a tüntetést, így a rendőrség feloszlatta a megmozdulást. A tüntetők viszont nyelvtudás híján nem értették, mi történik.

Csizmadia az MTI-nek egyébként nyilatkozott, azt mondta, a demonstrációjuk a magyarok többségének érdekét képviselte, mert nem akarják, hogy „egy uzsorás” kívülről határozza meg a magyar belpolitikai életet.

A 24.hu videóján az is látszik, hogy a tüntetők még saját zászlóikat is fordítva tartották.

Figyelmébe ajánljuk

Ezért nem költenek tömegek kultúrára

De miért nem? Hiszen a legtöbbünknek van igényünk a minőségi szórakozásra, nem lehet elegendő az ostoba sorozat a tévében. Mennyibe kerül a rendszeres kultúrafogyasztás, hányan engedhetik meg maguknak azt az életszínvonalat, amibe ez belefér?

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.