A „külföldről támogatott civileket” többen támogatják belföldről, mint a CÖF-öt

  • narancs.hu
  • 2017. április 25.

Belpol

Hol itt a demokratikus legitimáció?

A hvg.hu összegezte az 1 százalékos szja-felajánlások 2016-os listáját. Ez alapján a Békemeneteket is szervező CÖF mögött álló Civil Összefogás Közhasznú Alapítványt 259 állampolgár tartotta támogatásra érdemesnek, összesen 1 millió 188 ezer forint jött össze nekik a felajánlásokból.

A kormány által támadott szervezetek közül nagyot ment az Átlátszó, a tényfeltáró portált a CÖF-höz képest tízszer annyian, 2587-en támogatták közel 18 millió forinttal. A TASZ 931, a Helsinki Bizottság 282 támogatót tud felmutatni. A szintén „eltakarítandó” Transparency Internationalt ugyan kevesebben támogatták, mint a CÖF-öt, de magasabb összeggel.

Csizmadia László, a CÖF alapító-szóvivője korábban többek közt azt mondta, „a népszerűség (néppártosodás) egyik fokmérője a polgároktól juttatott anyagi támogatás mértéke.” Múlt héten Szél Bernadett kritikáira felelt így: „Alapítványunkat magyar személyek százai, magyar cégek (nem külföldi), kisvállalkozások támogatják.”

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.