A PDSZ is sztrájkolna az SZFE dolgozóival

  • narancs.hu
  • 2020. szeptember 15.

Belpol

2 órás szolidaritási sztrájkot hirdetnek.

Nyilatkozatban állt ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) munkavállalóinak sztrájkkövetelései mellett.

Azt írták, abban az esetben, ha az SZFE dolgozóinak tárgyalásai nem járnak eredménnyel, és ezért kénytelenek lesznek a sztrájkkal, mint végső nyomásgyakorló eszközzel élni, a PDSZ, a sztrájkjukkal megegyező időpontban – legkorábban szeptember 21-én – szintén 2 órás szolidaritási sztrájkot hirdet

Mint arról korábban beszámoltunk, az SZFE dolgozói a múlt héten alakítottak sztrájkbizottságot és nyújtották be sztrájkköveteléseiket a kormányhoz.

A PDSZ közölte, a keddi nyilatkozatával egyidőben Orbán Viktor miniszterelnökhöz is fordul azzal a kéréssel, hogy haladéktalanul jelölje ki azt a személyt, akivel a szolidaritási sztrájk ideje alatti még elégséges szolgáltatásról egyeztethetnek.

Figyelmébe ajánljuk

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.

A szürkeség ragyogása

Különös élmény néhány napon belül látni két Molière-darabot a Pesti Színházban. A huszonöt éve bemutatott Képzelt beteg egy rosszul öregedő „klasszikus”, a Madame Tartuffe pedig egy kortárs átirat, amelynek első ránézésre a névegyezésen túl nem sok köze van a francia szerzőhöz. Ez utóbbi egyáltalán nem baj, még akár erény is lehet.

Eddig csak a szégyen

Aláírták a koalíciós szerződést, innentől hivatalosnak tekinthető, hogy megalakul a szétválás utáni Csehország minden bizonnyal leggusztustalanabb kormánya, amelyben egy populista vezér, Andrej Babiš dirigálja saját személyre szabott pártja (az Ano) és két neonáci pártocska (a 7,8 százalékos SPD és a 6,8-as Motoristé sobě) delegáltjait.