József Attila-díjat kapott egy költő-irodalmár-pedagógus férfi, aki egy évvel ezelőtt azzal került be a hírekbe, hogy miközben gimnáziumi tanárként dolgozott, szexuális visszaélés bűntettének gyanúja miatt feljelentette őt a tankerület, a rendőrség pedig nyomozást indított – írja a 444.hu.
A kiemelkedő irodalmi tevékenységért járó kitüntetést Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, dr. Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára és Závogyán Magdolna, a minisztérium kultúráért felelős államtitkára a Pesti Vigadóban adták át múlt csütörtökön. A névsor a kormány.hu-n is megtalálható, ott úgy fogalmaznak, hogy
kiemelkedő munkásságukért, példás életútjukért elismert művészeket és szakembereket díjaztak nemzeti ünnep alkalmából.
A 444.hu felidézte, az egy évvel ezelőtti híradásokból nem derült ki egyértelműen, hogy pontosan miért jelentették fel a férfit, aki most állami kitüntetést kapott. Volt beszámoló, amely szerint több diákot is zaklathatott üzenetekben, más cikkek egy 17 éves diákot említettek, akivel viszonyt folytatott és le is feküdt a férfi. A tankerületi központ akkori közleménye többesszámban fogalmazott, miszerint pszichológusi segítséget nyújtanak az érintett tanulóknak. A közlemény szerint akkor a tankerület tett feljelentést a rendőrségen, a gyanúba keveredett férfi tanári jogviszonyát pedig azonnal felfüggesztették. A lap megkeresésére az üggyel kapcsolatban a rendőrség annyit közölt, hogy a büntetőfeljelentés folyamatban van, de a nyomozás érdekében nem adhatnak bővebb tájékoztatást. A portál a kulturális minisztériumot is kereste, de egyelőre nem érkezett válasz.
Beszéltek viszont az érintett tanárral, aki azt állítja, nem követett el semmit, karaktergyilkosság, lejáratás zajlott ellene, amit olyanok kezdeményeztek, akik irigyek voltak rá. Azt azonban nem árulta el, hogy pontosan kik, miért és mivel vádolták meg. A 444.hu azon kérdésére, hogy a kitüntetése előtt érdeklődtek-e a minisztériumból ezzel az üggyel kapcsolatban, a férfi azt mondta, szóba került, és ő legjobb tudása szerint azt felelte, hogy bűncselekmény hiányában lezárult az ügy. Ezt az információt állítása szerint volt munkahelyéről, a gimnáziumból kapta, elmondása szerint pedig őt soha nem keresték a hatóságok, sem tanúként, sem gyanúsítottként nem hallgatták meg.
FRISSÍTÉS!
A Kulturális és Innovációs Minisztérium kedden közölte, a miniszter azonnali hatállyal visszavonja a díját a március 15. alkalmából kitüntetett egyik díjazottnak. A tárca közleménye szerint a március 15-e alkalmából díjazottaknak nyilatkozniuk kellett arról, hogy kitüntetésük kapcsán nem áll fenn összeférhetetlenség, valamint, hogy velük szemben nincs folyamatban fegyelmi vagy büntetőeljárás. Az egyik díjazott valótlan nyilatkozatot tett, ezért a kulturális és innovációs miniszter azonnali hatállyal visszavonja a díját.
(Címlapképünk illusztráció)