"Az Európa-ellenesség számláján nincs 6 millió zsidó halála"

  • narancs.hu
  • 2022. július 26.

Belpol

Hegedüs Zsuzsa újabb levelében kifejti, nem Orbánt tartja rasszistának, csak a beszédét. 

Viszontválaszt írt Orbán Viktor válaszlevelére Hegedüs Zsuzsa szociológus, aki Orbán tusnádfürdői beszédének fajkeveredést taglaló része miatt lemondott miniszterelnöki megbízotti pozíciójáról.

Hegedüs a viszontválaszban arról ír, hogy nem Orbánt minősítette rasszistának, szélsőjobboldalinak vagy fajgyűlölőnek, hanem a beszédét.

Kiderül a levélből az is, hogy Orbán Európa-ellenessége is zavarta Hegedüst, ezért többször "leüvöltötte a fejét", de "az Európa-ellenesség számláján nincs 6 millió zsidó halála." 

"A faji jellegű diszkriminációra vonatkozó legkisebb nyilvános mondat azonban olyasmit gerjeszt, amiről a történelem nemcsak Európában, hanem Afrikában és Örményországban már bebizonyította, hogyha egyszer kiengedjük a szellemet a palackból, az Úristen sem tudja újra visszazárni" - írja Hegedüs.

Kifejti, hogy a holokausztban számos hozzátartozóját elveszítette, a szülei is csak lelkierejüknek és bátorságuknak köszönhették megmenekülésüket.

"Gyerekkorom óta abban hiszek, hogy ez a borzalom csak azért történhetett meg, mert túl sokan hallgattak, amikor születőben volt az a fajta gyűlölködés, amire a nácik építettek" - írja Hegedüs, aki egy másik ponton hozzáteszi, fel kellett állnia és nyilvánosan kellett megszólalnia, miután főnöke "Magyarország miniszterelnökeként" egy ilyen beszédet mondott el. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.

Baljós fellegek

A múlt pénteki Trump–Putyin csúcs után kicsit fellélegeztek azok, akik a szabad, független, európai, és területi épségét visszanyerő Ukrajnának szorítanak.

A bűvös hármas

Az elmúlt évtizedekben három komoly lakáshitelválság sújtotta Magyarországot. Az első 1990-ben ütött be, amikor tarthatatlanná váltak a 80-as években mesterségesen alacsonyan, 3 százalékon tartott kamatok. A 2000-es évek elejének támogatott lakáshiteleit a 2004 utáni költségvetések sínylették meg, majd 2008 után százezrek egzisztenciáját tették tönkre a devizahitelek. Most megint a 3 százalékos fix kamatnál tartunk. Ebből sem sül ki semmi jó, és a lakhatási válság is velünk marad.