Baán László nem tudja, mikor valósul meg a Liget Projekt, de szerinte nem is olyan fontos kérdés ez, az országnak pedig van ideje kivárni

  • BM
  • 2020. március 3.

Belpol

Ahogyan azt sem tudja, hogy mennyibe fog kerülni. Egyébként minden más fontos kérdésben jól tájékozott.

„Az elmúlt évek tapasztalatai alapján egyértelmű, hogy lefuttatott közbeszerzési eljárások, azaz a piac által visszaigazolt árak nélkül felelősen ilyen szám nem prognosztizálható” – nyilatkozta Baán László a G7-nek adott interjújában, amiben a Liget Projekt kormánybiztosát arról faggatták, hogy mennyibe fog kerülni a beruházás.

A beszélgetés során Baán kifejtette, teljesen érdektelen, hogy meddig hisz a projekt fontosságában, ugyanis az a kérdés, hogy a releváns politikai szereplők hogyan viszonyulnak a megvalósításhoz. „Amíg van, aki közülük akarja, addig mindig adott a lehetőség a továbblépésre”.

Szerinte túl optimista volt az a becslése, amit még 2015-ben mondott: ez alapján 2018-2019-ben már elkészült volna a Liget. Hozzátette, „egy ilyen nagyságú és minőségű városfejlesztési program esetén a megvalósulás ténye a fontos, és nem pedig az, hogy hány többletévet kell dolgozni érte. Ellenzők, ellenérdekeltek, elkeseredett viták és az ezekből fakadó turbulenciák szinte mindig hosszabbá teszik a tervezettnél az ekkora léptékű fejlesztéseket – nemcsak nálunk, de mindenütt a világon”.

Hozzáfűzte, ettől függetlenül van ideje megvárni a projektet, ahogyan annak a több ezer kíváló szakembernek is, akik ebben a „minden nehézségével együtt felemelő célú” folyamatban részt vesznek. „Ám legfőképpen az országnak van ideje rá” – szögezte le.

Baán László szerint a főváros zöldstoppot rendelt el a Városligetben

És semmibe veszi a saját maga által kihirdetett klímavészhelyzetet. A Fővárosi Közgyűlés zöldstopot rendelt el a Városligetben, a saját maga által kihirdetett klímavészhelyzetet is semmibe véve - reagált a Fővárosi Közgyűlés által a Városliget területére szerdán megszavazott változtatási tilalomra Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa. A beruházó Városliget Zrt.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.