Biztos helyről tudtuk meg: orosz pénzből szervezik a szombati békemenetet
KovacsGergely_ketfarku_kutya_part1528.jpg

Biztos helyről tudtuk meg: orosz pénzből szervezik a szombati békemenetet

  • Gera Márton
  • 2017. április 20.

Belpol

Interjú az angyali szeretetet árasztó Bayer Zsoltról.

Szombat délutánra „békemenetet” szervez a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP), méghozzá a kormányért és Oroszországért. Ennek kapcsán beszélgettünk Kovács Gergellyel, a párt elnökével.

magyarnarancs.hu: Hány repülőjegyet küld Soros György a békemenet kisegítésére?

Kovács Gergely: Most erre nem ő küld. Mi mindig idegen hatalmak szolgálatában vagyunk, a mostani tüntetést például orosz pénzből finanszírozzuk. De magángépet így is tudunk mindenkinek küldeni, illetve Lengyelországban már több tízezer busz áll készen az indulásra. Onnan jönnek majd pár millióan.

magyarnarancs.hu: Személyesen Putyin adja a pénzt?

KG: Nyilván léteznek azok a szervezetek, amiken keresztül meg lehet oldani, hogy úgy tűnjön, nem ez történik, de igen, erről van szó. Sajnos ilyenkor le kell adni Sorosnak a Putyin által küldött összeg felét. De amikor a bevándorlókat próbáljuk Magyarországra telepíteni, Soros támogat minket, amikor meg végre feléled bennünk a kormány melletti kiállás, akkor nyilván orosz pénzből gazdálkodunk.

magyarnarancs.hu: Békemenetet szerveztek, így elkerülhetetlen a kérdés: Bayer Zsolt is fellép szónokként?

KG: Igen, már megírtuk a szövegét, úgyhogy ő is ott lesz. Nem akarjuk kihagyni: az ő bölcsessége, az ő kimértsége, az angyali szeretet és a megértés, amit ő áraszt, amennyi embert az ő írásai melegséggel töltenek meg, az felbecsülhetetlen.

Rendszeresen elküldjük nekik a hamisított számláinkat”

magyarnarancs.hu: Az eddigi békemeneteket összetrombitáló CÖF mit szólt az eseményhez?

KG: Tök jó lett volna, ha a CÖF megszervezi ezt a békemenetet, nem is tudom, miért nem csinálták. Kicsit úgy érzem, hogy mi helyettük dolgozunk, de hát hátha ugyanúgy kijönnek azok az emberek, akik egy feszes békemenetre szoktak. A CÖF kiadott egy közleményt álbékemenetekről még egy-két nappal azelőtt, hogy mi meghirdettük az eseményt. Kénytelenek voltunk ezt cáfolni, remélem, már felfogták, hogy ez a békemenet értük van.

magyarnarancs.hu: Milyen beszédek lesznek?

KG: Nyilván kell beszéd az oktatás ellen, ki kell fejezni az oroszbarátságot, és a civilek ellen is fel kell szólalni. Az oké, hogy hozzák ezt a törvényt a civilek ellen, de attól még ugyanúgy működnek a civil szervezetek, ez nem megoldás. Az is jó lenne, ha most már nyíltabban, egyértelműen Oroszország mellé állnánk az Európai Unióval szemben. Ezek az EU-s fejlesztések abszolút hátráltatják a gazdaságot, nem tudunk normálisan működni miattuk.

magyarnarancs.hu: Vagyis a békemenet után egyből jöhetnek az orosz tankok?

KG: Itt voltak ezek a megmozdulások az elmúlt hetekben, és hát én azért hiányoltam az orosz tankokat. Minek vannak? Aranyos, hogy Szíriában vagy a Kaukázusban harcolgatnak, de itt szerintem szükség lett volna rájuk. Egypár tank, és már nem mennek ki ezek a drogos, belvárosi, liberális emberek az utcára.

magyarnarancs.hu: Az esemény Facebook-oldalán rögtön két Orbán Viktort követeltek. Ezt hogy kellene elképzelni?

KG: Az fontos lenne, hogy a kormánypárti médiumoknak egyszerre tudjon több Orbán Viktor is nyilatkozni, de ugyanazt mondaná mindegyik. Bár lehet, ezt egy robottal is meg lehetne oldani.

magyarnarancs.hu: A lex CEU-t támogatjátok?

KG: Természetesen. Mindent el kell lehetetleníteni, ami külföldi. Jó irány, hogy a CEU-t bezáratják, de ott van még az ELTE, a szegedi egyetem, a Műegyetem. A mi gyerekeink már úgyis rég külföldön tanulnak, teljesen felesleges ide mindenféle oktatás, különben nem lesz meg a kétharmad legközelebb.

magyarnarancs.hu: Gajdics Ottó nemrég az írta a Magyar Időkben, hogy akkor lesz majd nemulass, ha ők lelepleznek titeket. Nem tudod, hol tartanak az ügyben?

KG: Mi rendszeresen elküldjük nekik a hamisított számláinkat, a kamubeszámolókat. Lassan dolgoznak, de jó lenne, ha kiteregetnék. Nem örülnék, ha még ezt is nekünk kellene nyilvánosságra hozni.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.

Tudás és hatalom

Második ciklusának elején Donald Trump nekitámadt a legjelesebb amerikai egyetemeknek is. Elnöki hatalmát – amely ezen a területen erősen kérdéses, a végső szót a bíróságok mondják majd ki – immár arra is használja, hogy fél tucat elit magánegyetemet zsaroljon állami források visszatartásával és adószigorítások kilátásba helyezésével: ha nem regulázzák meg palesztinpárti tanáraikat és diákjaikat, és nem számolják fel esélyegyenlőségi programjaikat, oda a washingtoni pénz.