Botka László kétféle reakciót vár Magyar Péteréktől

  • narancs.hu
  • 2024. december 24.

Belpol

Eldől, hogy az óellenzék részének tekinti őt a Tisza Párt, vagy az új, demokratikus Magyar Köztársaság előképének tekinti a szegedi modellt.

„A Tisza Párt rendkívüli eredménye mindenképpen figyelemre méltó, és azt jelzi, hogy az emberek nyitottak az új hangokra és a változás lehetőségére. Hogy miként látja ez a párt az én szerepemet, aki kétharmados támogatottsággal hatodjára nyertem el a szegediek bizalmát polgármesterként? Nos, majd eldönti, hogy a felvállalhatatlan »óellenzék« részének tekinti, vagy a szegedi modellt az új, demokratikus Magyar Köztársaság előképeként értékeli” – válaszolta Botka László szegedi polgármester a Tisza Pártra és Magyar Péterre vonatkozó kérdésre az év végi interjúban.

A szeged.hu-n olvasható írásban szó esik többek között a Szegeden épülő kínai BYD autógyárról, arról, hogy ez a beruházás „a magyar kormány és Szeged város önkormányzatának legnagyobb közös sikere”. A városi közgyűlés a BYD ügyében minden döntést egyhangúlag hozott meg, és – hangsúlyozza Botka – a szegediek 85 százaléka „az első pillanattól kezdve támogatja a beruházást”. Az építtető betartja a környezetvédelmi előírásokat, a gyártósorok több kilométerre lesznek a lakóterület szélétől, és a területen 60 hektár erdőt, zöldterületet hoz létre a beruházó. Akkumulátort pedig itt nem fognak gyártani. Botka nemrég tárgyalt Lázár János építési is közlekedési miniszterrel. Kiderült, hogy a gyár építése nyomán elsőbbséget élveznek olyan beruházások, amelyekre régóta várnak a szegediek, ilyen az új Tisza-híd építése, a Belvárosi híd fölújítása, a röszkei határátkelőhely bővítése.

Arról is beszélt Botka, hogy a város 19 milliárd forintos iparűzésiadó-bevételéből a kormány elvesz több mint 5 milliárdot szolidaritási adó címén, és „több mint 1 milliárd forintot az újonnan kitalált, iparűzésiadó-többlet sarccal, amit a jó hangzás kedvéért »területfejlesztési hozzájárulásnak« neveznek. Négy éve még csak 73 millió forintot vont el a kormány szolidaritási adóként Szegedtől” – emlékeztet a szegedi polgármester.

Arra, hogy mit gondol a Tisza Pártról, nem csak az önkormányzati médium volt kíváncsi, Botkát már kommentelő is kérdezte erről. Szegeden az európai parlamenti választáson a Tisza Párt listája 27 ezer 208 szavazatot kapott, a Fidesz–KDNP-é 21 ezer 305-öt, az MSZP–DK–Párbeszéd-Zöldek listája 8028-at.

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk