„Egy ilyen világszínvonalú szellemi műhely komoly érték” – Csillag Ádám videója

  • Csillag Ádám
  • 2017. június 7.

Belpol

A CEU hallgatói az Oktatói Hálózat vitáján.

Az Oktatói Hálózat „Mi lesz veled, értelmiség?” című vitasorozatában június 1-jén  a CEU-ügy került terítékre. A „Jó-e nekünk a CEU?” című vita középpontjában az a kérdés állt, hogy mit jelent a magyar felsőoktatás és tudományos kutatás számára a CEU: riválist vagy partnert, lehetőséget vagy akadályt? A vita résztvevői Bojár Gábor, a Graphisoft és az Aquincum Institute of Technology alapítója, Mezei Ferenc professor emeritus, az MTA rendes tagja és Enyedi Zsolt egyetemi tanár, a CEU rektorhelyettese voltak, az erről készült felvételt itt tekinthetik meg. Ezt követően a CEU hallgatói, Lehotai Orsolya, Radnóti András, Susánszky Péter és Tóth Barnabás mondták el egyebek mellett azt, hogy mit jelent nekik az egyetem.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.