„Egy ilyen világszínvonalú szellemi műhely komoly érték” – Csillag Ádám videója

  • Csillag Ádám
  • 2017. június 7.

Belpol

A CEU hallgatói az Oktatói Hálózat vitáján.

Az Oktatói Hálózat „Mi lesz veled, értelmiség?” című vitasorozatában június 1-jén  a CEU-ügy került terítékre. A „Jó-e nekünk a CEU?” című vita középpontjában az a kérdés állt, hogy mit jelent a magyar felsőoktatás és tudományos kutatás számára a CEU: riválist vagy partnert, lehetőséget vagy akadályt? A vita résztvevői Bojár Gábor, a Graphisoft és az Aquincum Institute of Technology alapítója, Mezei Ferenc professor emeritus, az MTA rendes tagja és Enyedi Zsolt egyetemi tanár, a CEU rektorhelyettese voltak, az erről készült felvételt itt tekinthetik meg. Ezt követően a CEU hallgatói, Lehotai Orsolya, Radnóti András, Susánszky Péter és Tóth Barnabás mondták el egyebek mellett azt, hogy mit jelent nekik az egyetem.

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre. 

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.