„Egy ilyen világszínvonalú szellemi műhely komoly érték” – Csillag Ádám videója

  • Csillag Ádám
  • 2017. június 7.

Belpol

A CEU hallgatói az Oktatói Hálózat vitáján.

Az Oktatói Hálózat „Mi lesz veled, értelmiség?” című vitasorozatában június 1-jén  a CEU-ügy került terítékre. A „Jó-e nekünk a CEU?” című vita középpontjában az a kérdés állt, hogy mit jelent a magyar felsőoktatás és tudományos kutatás számára a CEU: riválist vagy partnert, lehetőséget vagy akadályt? A vita résztvevői Bojár Gábor, a Graphisoft és az Aquincum Institute of Technology alapítója, Mezei Ferenc professor emeritus, az MTA rendes tagja és Enyedi Zsolt egyetemi tanár, a CEU rektorhelyettese voltak, az erről készült felvételt itt tekinthetik meg. Ezt követően a CEU hallgatói, Lehotai Orsolya, Radnóti András, Susánszky Péter és Tóth Barnabás mondták el egyebek mellett azt, hogy mit jelent nekik az egyetem.

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.

Fideszes nagymenőknek is feladhatja a leckét a választókerületek átvariálása

Egy miniszter, egy miniszterhelyettes, valamint a kormányszóvivő számára is új feladat lesz megnyernie a körzetét Pest megyében, amennyiben jelöltek lesznek 2026-ban is. Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy az ellenzéket akkora csapás érheti, mint elsőre látszik. Megvizsgáltuk a fővárostól északra eső, a Fidesz által átrajzolni tervezett választókerületek helyzetét.