Eladták az egyik legértékesebb balatoni telket
Látszik a Badacsony

Eladták az egyik legértékesebb balatoni telket

  • narancs.hu
  • 2017. október 25.

Belpol

Vajon Mészáros-közeli-e a vevő? Tippeljen most, később eláruljuk.

A 24.hu arról ír, hogy eladták a déli part egyik legértékesebbjének tartott vízparti telkét Szántódon. Az egykori Horthy-villát (későbbi Panoráma SZOT-üdülő) évek óta hirdették, négy éve 1,3 milliárd volt az ára, ám vevőt mindeddig nem találtak. A lap szerint azért, mert a potenciális vevők sokszor nem voltak tisztában azzal, hogy a birtok műemlékvédelem alatt áll vagy sem.

A szántódi polgármester szerint a korábbi tulajdonos tévesen hitte azt, hogy a terület műemléki védelem alatt áll, ám a lap úgy tudja, még idén is volt olyan érdeklődő, aki azért nem vette meg a telket, mert az ingatlanos azt mondta neki, a terület védett. Az örökségvédelmet ellátó Miniszterelnökség szerint viszont a terület soha nem volt műemlékileg védett, csak helyi védelem alatt állt. A helyi védettség azonban megszűnt 2012-ben, ennek ellenére a vevőket másképp tájékoztatták, és a hirdetésekben is mást állítottak.

Valaki azonban tisztában lehetett az ingatlan valódi helyzetével, és ez az ember nem más, mint Szepesi Richárd, aki idén tavasszal Mészáros Lőrincnek adta el a tokaj-hegyaljai Andrássy Rezidenciát.

A Horthy-villa helyén zajló beruházás építtetője az idén alapított Dreamland Holding Zrt. A cég igazgatósági tagja Szepesi Richárd, felesége, Kante Awa, valamint Vécsey Róbert, aki 2003 és 2005 között a Quaestor Jelzálog Igazgatóságának elnöke volt. Róla az Átlátszó azt írta, Szivek Norberttel, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatójával együtt tulajdonos a Török Bankházban, és üzlettársa Fintha-Nagy Ádámnak, akinek a neve a belvárosi ingatlanbotrányok kapcsán került be a sajtóba.

Az ingatlan üzemeltetője a Bambara Kft. lesz, ennek ügyvezetője szintén Szepesi Richárd, aki idén két szállodacéget is alapított.

Az 5,4 hektáros területre a Balaland fantázianevű luxuslakópark felhúzását tervezik. A lakóingatlanok mellett szálloda és kisebb villák is épülnek, a telep 2019 második felére készülhet el.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.