Fellázadtak a rezidensek az 50 százalékos tagdíjkedvezmény megvonása ellen

  • narancs.hu
  • 2018. március 20.

Belpol

Az Orvosi Kamara is pont a rászorulókat üti.

Tiltakozik a Magyar Rezidens Szövetség (MRSZ), mert a Magyar Orvosi Kamara (MOK) egy határozatában megvonta a pályakezdő orvosok 50 százalékos tagdíjkedvezményét. A rezidensek közleményükben hangsúlyozzák: „A tagdíjkedvezmény megvonása érinti a munka nélküli orvosok, a tartósan táppénzen levők és a rezidensek 50 százalékos tagdíjkedvezményét.”

Ahogy azt mi is megírtuk: a MOK Területi Szervezeteinek Tanácsa február 21-i ülésén úgy határozott, hogy megvonja a pályakezdő orvosoktól az 50 százalékos tagdíjkedvezményt. Az MRSZ nehezményezi ezt, szerintük „az a szervezet, mely az orvosetika irányainak meghatározója, vagy a hálapénz elleni küzdelem szószólója kell legyen, nem hunyhat szemet sem a kollegialitás, sem az etika, sem a társadalmi felelősségvállalás alaptételei felett”. Nem tartják elfogadhatónak, hogy július 1-jétől a leginkább rászorultak pótolják a kamara költségvetésének hiányát.

Jelenleg azok jogosultak az 50 százalékos kedvezményre, akiknek a diplomájuk megszerzését követően nem telt el hat év, vagyis ide tartozik a rezidensek több mint 90 százaléka. A MOK havi tagdíja 2300 forint, azaz évi 27 600 forint.

A rezidensek tárgyalást kezdeményeznek a kamarával, a döntésről ugyanis nem egyeztettek velük, annak előkészítésébe nem vonták be szövetségüket.

(MTI)

Figyelmébe ajánljuk

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.

„Ez a háború köde”

Egyre többen beszélnek Izrael gázai hadműveleteiről népirtásként, de a szó köznapi használata elfedi a nemzetközi jogi fogalom definíció szerinti tartalmát. A szakértő ráadásul úgy véli, ha csak erről folyik vita, szem elől tévesztjük azokat a háborús bűnöket és jogsértéseket, amelyek éppúgy a palesztin emberek szenvedéseit okozzák.

A szabadság levéltára

Harminc éve költözött Budapestre a Szabad Európa Rádió archívuma, s lett annak a hatalmas gyűjteménynek, a Blinken OSA Archivumnak az alapzata, amely leginkább a 20. század második felére, a hidegháborúra, a szocialista korszakra és annak utóéletére fókuszál.