Felvezényelték Budapestre a vidéki ügyintézőket: nem igaz, hogy önként jöttek
D_MTZ20190314001_(1).jpg

Felvezényelték Budapestre a vidéki ügyintézőket: nem igaz, hogy önként jöttek

  • narancs.hu
  • 2019. július 26.

Belpol

Sok választást nem hagytak azoknak a vidéki kormányhivatalnokoknak, akiknek az átvezénylésével próbál úrrá lenni a kormány a drámai mértékű fővárosi létszámhiányon.

A fővárosi kormányhivatalokból legalább hatszáz kormánytisztviselő hiányzik, ezt maga Gulyás Gergely is elismerte egy kormányinfón. A kormány rövidített nyitva tartással, nyugdíjasok visszafoglalkoztatásával és vidéki kormánytisztviselőkkel próbálta enyhíteni a hiányt. A hvg.hu most azonban arról ír, hogy nem igaz hogy vidékről önkéntes alapon érkeztek a fővárosba a tisztviselők. A lap szerint sokaknak kötelező volt Budapestre jönniük, legfeljebb abba szólhattak bele, mikor tudnak fővárosi műszakokat vállalni. Ők ráadásul még az sem tudják, mikor és mennyi pénzt is kapnak majd mindezért.

Mindezek ellenére a budapesti helyzeten nem látszik a plusz munkaerő, hiszen az óriási leterheltség miatt többen mondanak fel, mint ahány átmeneti kisegítő érkezett.

A lapnak nyilatkozó egyik ügyintéző először viccnek gondolta, amikor arról olvasott, hogy vidékről átvezényelt dolgozókkal enyhítenék a létszámhiányt. De két nap múlva már közölte a főnöke „menni kell és kész”, mindenkinek vállalnia kellett legalább egy hetet.

Az utóbbi hetekben érkezőket már a Körszállóban szállásolják el, ám nem mindenki volt ilyen szerencsés. A két héttel korábban érkezőket még kollégiumban szállásolták el olyan körülmények között, ahová „a saját egyetemista gyerekét sem engedte volna be“.

Van olyan kormányhivatal, ahol mindenki felmondott

Máshol válságértekezletet tartottak. Az RTL Híradó közölt riportot a kormányhivatalokban uralkodó helyzetről: március óta egész osztályok mondtak fel, 2500 álláshely szűnt meg a közigazgatásban. Volt olyan kormányhivatal, ahol leállt az ügyintézés és válságértekezletet kellett tartani, máshol mindenki felmondott. Az RTL szerint csak a fővárosi kormányhivatalból 623 fő távozott.

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.

Keserédes felelősség

A szülővé váló női művészek munkásságába rendszerint valamilyen módon beépül az anyaság témája. Ezt a műkritikusok és a kollégák rendszerint egyfajta kitérőnek tekintik, ami után a művész visszatérhet az „igazi” művészethez.

Egy tipikus NER-karrier

Magyar Péter fent említett sajtótájékoztatója után egy eddig viszonylag ismeretlen informatikai vállalkozó, Vertán György is a reflektorfénybe került, mivel Magyar azt állította, hogy volt felesége, Varga Judit, illetve volt barátnője, Vogel Evelin Vertántól kap „apanázst”, az egyik átutalással, a másik készpénzben. Mindez azért zajlik így, mert az üzletember Kubatov Gábor barátja.

A kezükben robbanhat föl

Egészen elképesztő, mi zajlik itt vasárnap délután óta, amikor Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Fidesz manipulált, részben mesterséges intelligencia segítségével előállított hangfelvételekkel lejáratókampányt indít ellene.

„Sorok kígyóznak”

A színházi rendezés mellett foglalkozik képzőművészettel, irodalommal, filmkészítéssel. A kijivi alkotó egészen 2013-ig sokszor dolgozott magyarországi színházakban rendezőként és – főképp Vidnyánszky Attila rendezéseiben – díszlettervezőként. Aztán visszatért hazájába, a háború kitörése is ott érte. Az ukrajnai színházi állapotokról kérdeztük.