Kifogást emelt az M1 Híradójával szemben a Médiatanácsnál Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő, mert az hangzott el róla, a terroristákat támogatja, az ő álláspontja viszont nem jelent meg a műsorban.
A politikust nem csak a közmédia híradója minősítette így, miután októberben nemmel szavazott a kormánypártok által az Országgyűlés elé beterjesztett nyilatkozatra, amely az Izraelt ért támadásra reagálva elítéli a terrorizmust, és a terror terjedéséért a migrációs politikát hibáztatja. A képviselő Facebook-bejegyzésében kifejtette a véleményét erről: együttérez az áldozatokkal, de ez olyan nyilatkozat, amely ijesztgeti az embereket, és minősíti az európai migrációs politikát. Egy érvényes, nem vitatható állításba a Fidesz belekeveri a propaganda hazugságait, hogy aztán számonkérhesse az ellenzéken, ha emiatt tiltakozik.
Hadházy a Médiatanácsnak benyújtott kifogásával kapcsolatban azt közölte, kísérlet volt. Megpróbálta rászorítani a Médiatanácsot arra, hogy kimondja, a köztévé nem felel meg a kormány szája íze szerint született törvényeknek sem, mert nem kiegyensúlyozott, ahogyan a szavazásról szóló hír és az ő minősítése is bizonyítja.
A hatóság azonban érdemben nem foglalkozott Hadházy panaszával, arra hivatkozva, hogy két és fél órával az előírt határidő letelte után fordult a Médiatanácshoz.
A képviselő azt írja, az eljárás így is érdekes, mert bár törvény írja elő a kiegyensúlyozottságot, és hatóság is őrködik e jogszabály betartásán, látszik, hogy ez mégsem igazi, mindenkire nézve kötelező előírás, illetve nem valódi jogorvoslat.
„Ez a Fidesz-rendszer egyik lényege: úgy csinálni, mintha minden rendben lenne, pedig semmi sincs rendben. Ellentétben sokak reményével, valójában nincsenek jogi megoldások a fennáló helyzetre, csak politikaiak: addig marad így minden, amíg ki nem kényszerítjük a megváltoztatásukat” – vonja le a tanulságot Hadházy.
A képviselő közli a határozatot és a közmédia érvelését is az ő kifogására. Eszerint az online média térnyerése miatt „a kiegyensúlyozottság követelményét ma már egyre kevésbé indokolt számon kérni a lineáris médiaszolgáltatókon”, valamint „a kiegyensúlyozott tájékoztatás követelményének érvényesülése ma már nyilvánvalóan nem értelmezhető akként, hogy a Médiaszolgáltató köteles lenne minden ellentétes álláspontot részletesen bemutatni, hiszen a néző, amint arról értesül, hogy ellentétes vélemények is vannak, azok megismerésére más forrásból is lehetőséget kaphat”.