Hadházy: Engedély nélkül működött Papcsák cége az Uzsoki VIP osztályán

  • narancs.hu
  • 2025. április 6.

Belpol

Az engedély hiánya miatt a cég működése egyszerű csalásnak minősül.

Újabb súlyos állításokat tett közzé Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a Papcsák Ferenc nevével fémjelzett egészségügyi vállalkozásról, amely az Uzsoki Utcai Kórházban működött. A politikus szerint a volt zuglói fideszes polgármester cége semmilyen működési engedéllyel nem rendelkezett egészségügyi szolgáltatások végzésére, még közreműködő cégként sem – ezt Hadházynak a tisztifőorvos is megerősítette. „Ez nagyon súlyos” – kommentálta Hadházy Ákos.

„Korábban megírtam, hogy az Uzsoki VIP osztályába csak Papcsák cégén keresztül, velük szerződve lehetett bejutni” – emlékeztetett a képviselő. Hadházy hangsúlyozta: az engedély hiánya miatt a cég működése egyszerű csalásnak minősül, különösen úgy, hogy – mint írja –

„Papcsák cége semmit nem tesz a betegekért azon kívül, hogy elteszi a hasznot”.

A politikus újabb feljelentést tesz az ügyben, miközben új fejleményként azt is közölte: Papcsák Ferenc időközben eladta a céget és „angolosan távozott”. Hadházy szerint mindez azért is visszás, mert Papcsák jelenleg is a Magyar Nemzeti Bank felügyelőbizottságának elnöke. „Érdekes amúgy, hogy Papcsáknak szüksége volt a betegek lehúzására, hiszen közben ő volt, és most is ő a Nemzeti Bank felügyelő bizottságának elnöke.” Hadházy arra tippel, hogy Papcsáknak is „csurrant-cseppent” abból a több százmilliárdos vagyonból, amit a Matolcsy-klán lopott ki a bankból.

Hadházy megjegyzi: az ő akciója után a VIP-osztályt már Térítéses Betegellátó Osztálynak hívják. A politikus azután tett feljelentést, hogy egy német nyugdíjas egy fideszes képviselő cégétől kapott irreálisan magas összegű és szabálytalan számlát. 

Továbbra is sok a megválaszolatlan kérdés: a cég 2023-ban 20 millió forint nyereséget jelentett, ám valószínűsíthető, hogy a politikus ennél jóval többet nyert. „Ha például a cégében alkalmazottként vett fel fizetést, vagy az ügyvédi irodája számlázott be jogi tanácsadásért, akkor könnyen megkerülhette a nyereség kimutatását.” Ugyanakkor az még mindig nem világos, hogy az Uzsoki kórház mennyi pénzt kapott vissza a fizető betegektől beszedett összegekből. Hadházy szerint „a kórház megtagadta az ezirányú közérdekű adatkérésünk teljesítését”, ezért a Transparency International jogászainak segítségével pert indított az intézmény ellen.

A politikus szerint „lassan minden helyére kerül ebben az ocsmány mozaikban”.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.