Hadházy: ifj. Mészáros Lőrinc szép eredményeket ér el a nemzeti tereprally bajnokságban

  • narancs.hu
  • 2023. április 22.

Belpol

„Gratulálok! Puszi” – üzeni Kelemen Beatrix, Mészáros Lőrinc volt felesége. 

„Legyenek büszkék: ifj. Mészáros Lőrinc szép eredményeket ér el a nemzeti tereprally bajnokságban (ez a rally speciális változata, amikor nem egy kijelölt, zárt útvonalon, hanem erdőn-mezőn át csapatnak). Ezekről a saját csapata oldalán számolt be, a posztot az édesanyja is lájkolta” – írja Hadházy Ákos a Facebookon. 

A független országgyűlési képviselő hozzátette, „a Kisgázos sikereit Önök szponzorálták”, ugyanis a csapat névadója „Mészárosék M1 Flotta Kft-je, amely manipulált közbeszerzéseken ad méregdrágán autókat az államnak”, amiről az Átlátszó számolt be a közelmúltban. 

Ugyanakkor ifj. Mészáros Lőrinc a Fejér B.Á.L. Zrt. tulajdonosa is, „amely az adófizetők pénzéből finanszírozott állami közbeszerzéseken nyeri hülyére magát”. Illetve a rallybajnokságot az állami HUMDA Zrt. finanszírozza, amely az „Önök pénzével kitömött cég, amelyik számolatlanul égeti a közpénzt”. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.

A szürkeség ragyogása

Különös élmény néhány napon belül látni két Molière-darabot a Pesti Színházban. A huszonöt éve bemutatott Képzelt beteg egy rosszul öregedő „klasszikus”, a Madame Tartuffe pedig egy kortárs átirat, amelynek első ránézésre a névegyezésen túl nem sok köze van a francia szerzőhöz. Ez utóbbi egyáltalán nem baj, még akár erény is lehet.