Itt az újabb MSZP-s balhé: levélben borult ki Molnár Gyula töketlenkedései miatt a volt pártigazgató

  • narancs.hu
  • 2017. november 6.

Belpol

Velez Árpád szerint Molnár egy „kedvetlen, motiválatlan, kiszolgáltatott politikai közösséget” csinált a pártból.

A szocialisták korábbi pártigazgatója, jelenlegi országgyűlési képviselője szerint egy stratégia nélküli, romba döntött közösség lett az MSZP-ből. Velez Árpád szerint ezért többek között Molnár Gyula pártelnök a felelős, akivel levélben közölte, hogy nem indul sem egyéniben, sem pedig listán a jövő évi választásokon.

A Hír Tv által nyilvánosságra hozott levélben Velez Molnár Gyulának leírja: „A pártelnöki ígéreteidhez képest nem mentünk előrébb, az MSZP társadalmi megítélésében, a kutatások számaiban, valamint a párttagok és aktivistáink hangulatában is nagy zuhanás következett be. Építeni azóta sem építettél semmit, valódi politikai alternatívát nem nyújtottál, és ugyanazt a rombolást folytattad, amelyet már a pártelnöki kampányban elkezdtél. Félreértés ne essék, nem voltál ebben egyedül, de ez nem kisebbíti a felelősséged.”

Nehogy csinálj egy normális pártot!

Nehogy csinálj egy normális pártot!

Fotó: MTI

A politikus szerint Molnár Gyula „a magyar baloldal vezető pártjából, történelmi szemszögből nézve pillanatok alatt egy mások után kullogó, kedvetlen, motiválatlan, kiszolgáltatott politikai közösséget” csinált. Velez Árpád azt is számon kéri Molnár Gyulán, hogy az elnök nem vállalta a felelősséget Botka László lemondása után, nem is kezelte az ezzel járó válságot. Úgy látja: Molnárnak is fel kellett volna ajánlani a távozását, de az ezután lejátszódó eseményekkel „gyakorlatilag elkészült az az út, amely a párt végromlásához vezet”.

A szocialisták mai legyengült állapotukban kényszerülnek szövetségre a DK-ra, amely Velez Árpád szerint azt jelenti, hogy Molnár Gyula vezetésével átjátsszák a párt több nyerhető körzetét Gyurcsányéknak. „Ez a te bűnöd. Miközben építettétek a DK-t, a saját pártunk romokban” – írja a politikus, aki állítja: a baloldalhoz hű akar maradni, de a történtekkel nem tud közösséget vállalni.

A Botka-eset tanulságai – hogyan lehet és hogyan nem lehet győzni az ellenzéki oldalon?

Nagyon úgy fest, hogy a 2013-ra emlékeztető 2017 után egy 2014-hez hasonlatos 2018 elé nézünk. Botka László visszalépésének okait vizsgálva többen is megállapították, hogy a szegedi polgármester stratégiája alapvetően elhibázott volt – de hogy miben is volt a hiba, arról már megoszlanak a vélemények.

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.

Fideszes nagymenőknek is feladhatja a leckét a választókerületek átvariálása

Egy miniszter, egy miniszterhelyettes, valamint a kormányszóvivő számára is új feladat lesz megnyernie a körzetét Pest megyében, amennyiben jelöltek lesznek 2026-ban is. Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy az ellenzéket akkora csapás érheti, mint elsőre látszik. Megvizsgáltuk a fővárostól északra eső, a Fidesz által átrajzolni tervezett választókerületek helyzetét.