Jámbor András a rendőrökkel birkózva próbált megakadályozni egy kilakoltatást

  • narancs.hu
  • 2023. november 2.

Belpol

Győzött a túlerő. Pedig az utcára kerülőknek nem volt tartozása sem.

„Ma Kispesten utcára raktak egy családot, egyedülálló édesanyát egy 14 és egy 18 éves gyerekkel. Tartozásuk nem volt. Az önkormányzat azért rakta ki őket, mert szerintük összeférhetetlenek voltak a többi lakóval. A lakók viszont papírt is aláírtak arról, hogy ez nincs így. Néhányukkal konkrétan beszéltünk is, és nem támasztották alá az önkormányzat állítasait” – írja Jámbor András a Facebookon egy bizarr kilakoltatásról. „Az önkormányzat úgy tett utcára egy családot, hogy az elhelyezésüket nem biztosította” – tette hozzá.

Jámbor András az A Város Mindenkié szervezettel közösen küzd a kilakoltatások ellen, úgy vélik, senkinek sem szabadna az utcán élni.

A mellékelt fotón az is látszik, hogy Jámbort a földre vitték a rendőrök: „a túlérő győzött” – írta a képviselő a Facebookon. „Én bízom benne, hogy az önkormányzat utólag belátja a tévedését.”

😡Ma Kispesten utcára raktak egy családot, egyedülálló édesanyát egy 14 és egy 18 éves gyerekkel. Tartozásuk nem volt. Az...

Posted by Jámbor András on Thursday, November 2, 2023

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.