Juhász Péter megtalálta Kövér László kabinetfőnökének medencés villáját

  • narancs.hu
  • 2021. december 17.

Belpol

Székelyföldig kellett utaznia az élményért, de megvan a villa, amit Kövér előszeretettel használ.

Kövér László kabinetfőnöke, Veress László a tulajdonosa annak az úszódencés, tornyos, 188 négyzetméter alapterületű háznak, amely Székelyföldön, a Hargita megyében lévő Tibód településen található - derül ki az Együtt korábbi elnöke, Juhász Péter videójából.

Juhász a videóban több helyi lakost is megszólaltat, akik szerint Kövér László is fel-feltűnik Veress villájában, ha épp a környéken tartózkodik.

Mint arról a 24.hu cikke alapján mi is beszámoltunk, az Országgyűlés elnökének kabinetfőnöke, Veress László családja használ egy II. kerületi ingatlant, amit egy elvben a határon túli magyarokat támogató alapítvány, a Magyar Tehetségekért Határtalanul Alapítvány vásárolt meg. Az alapítvány egy Kövér Lászlóval baráti viszonyt ápoló tajvani milliárdos közbenjárásával jutott hozzá több mint 300 millió forinthoz, a külföldről támogatott szervezetek listájára mégsem került fel. A pénzből a villalakáson túl egy Audi A6-osra is futotta, amit a kuratórium elnöke használ, a sógornője pedig 1,8 millió forint adományt kapott, bár nem is határon túli.

Mint az Juhász videójából kiderül, Veress székelyföldi villájára elővásárlási joga van az Erdélyben bejegyzett Ábel Egyesületnek, amelyet jelentős összeggel támogatott a fent említett Magyar Tehetségekért Határtalanul Alapítvány.

 

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.