Közös nyilatkozatban állt ki 47 ellenzéki polgármester az önkormányzatiság mellett

  • narancs.hu
  • 2020. október 23.

Belpol

„Harc és sarc – ennyi, amit a városok és a falvak kapnak a legnehezebb időkben”.

„Idén október 23-án a magyar önkormányzatiság 30. születésnapjára is emlékezünk” – áll abban a nyilatkozatban, amit 46 város, falu és fővárosi kerület ellenzéki vezetése, valamint a Főpolgármesteri Hivatal közösen adott ki. A közlemény szerint az önkormányzatiság 1956-os örökség is, megőrzése különösen fontos a járvány és a nyomában érkező gazdasági válság idején.

Az aláírók szerint a magyar kormány magára hagyta az önkormányzatokat. „Harc és sarc – ennyi, amit a városok és a falvak kapnak a legnehezebb időkben” – fogalmaznak. A szükséges támogatások az Európai Uniótól érkezne, ám a kormány ezt is megakadályozza azzal, hogy nem fogadja el az unió által szabott jogállami feltételeket.

„Mi, szabad városok és falvak készek és képesek vagyünk betartani ezeket a jogállami kritériumokat. Mert ez fakad hitünkből, mert ez a településeink és az egész ország érdeke” – vélik az aláírók. A nyilatkozat teljes szövegét Karácsony Gergely főpolgármester is közzétette a Facebook-oldalán, az alján talákhatók az aláírók.

Figyelmébe ajánljuk

„Mi nem ítélkezünk, aki úgy érzi, hogy segít neki ez az ételadomány és rászánja az időt, annak adunk”

2014 óta kéthetente száz-százötven embernek ad főtt ételt és tartós élelmiszert Makón a Heti Betevő, a kezdeményezést önkéntesek mellett pékségek, éttermek, vállalkozók éltetik. Az ételosztásra érkezők főleg idős és rossz körülmények között élő emberek, de az önkéntesek mindenkinek adnak, aki úgy érzi, segít neki az ételadomány. 

Ungvári Tamás: A dandyt elfogadom

  • Urfi Péter

Teljesen legális, belügyi bárcával vártak a legszebb lányok – dicsekedett az író, fordító majd' tíz évvel ezelőtt, amikor egy fotó történetét is alaposan körbejárta Urfi Péter kérdésére. Idézzük fel az Ungvári Tamással készült interjút egy 2016-os lapszámból!

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.