Kinyílott a pitypang: Újabb 300 millió forint Kerényinek

  • Hamvay Péter
  • 2015. április 21.

Belpol

A Magyar Közlöny legfrissebb számában olvassuk, hogy a „tudatos nemzeti közjogi gondolkodás és a magyar kulturális értékek megőrzése és fejlesztése ügyével összefüggő feladatok finanszírozására” 300 millió forintot szán a kormány. A pénz az Igazságügyi Minisztériumon keresztül jut el a miniszterelnöki megbízotthoz, Kerényi Imréhez.

Kerényi a Naranccsal azt közölte, hogy az eddigi 6-7 „Kerényi-projektre” fordítja a pénzt.

A miniszterelnöki biztos 2014-ig mintegy másfél milliárd forintot fordított a Nemzeti Könyvtárra, az általános és középiskolások számára, illetve külügyi repiajándéknak szánt alaptörvény-kiadásokra, szobrokra és a Magyar Krónika című, csak jó híreket tartalmazó lapra. Egy korábbi cikkünkben tételesen kimutattuk, hogy az egyes kiadványok előállítását mennyivel árazták a piaci ár fölé. A Nemzeti Könyvtár legújabb kötetei márciusban jelentek meg, ezúttal a kötelező olvasmányokra ment rá a szabadidejében buzilobbival riogató megbízott: Az ember tragédiája, illetve Németh László, Móra Ferenc és Szerb Antal művei mellett Cziffra György Ágyúk és virágok című könyve jött ki, de Március 15. címmel is megjelent egy kötet.



Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.