Kovács Zoltán: A kórházakban gyógyítani kell, nem kamerázni

  • narancs.hu
  • 2021. március 31.

Belpol

Ezt reagálta a 28 szerkesztőség, köztük lapunk által írt nyílt levélre.

"A kórházakban gyógyítani kell és nem kamerázni" - így reagált Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár arra a nyílt levélre, amelyben magyar szerkesztőségek a járványkezelés nagyobb nyilvánosság megteremtését kérték a döntéshozóktól.

A 28 szerkesztőség, köztük a Magyar Narancs által aláírt állsfoglalás szerint biztosítani kellene az újságírók, forgatócsoportok beengedését a kórházakba, engedni kellene, hogy az egészségügyi dolgozók szabadon nyilatkozzanak, az Operatív Törzs sajtótájékoztatói pedig biztosítani kellene az újságírók jelenlétét.

A levél szerint a nyilvánosság korlátozása azt eredményezi, hogy "sokan még mindig lekicsinylik a járvány veszélyeit, nem tartják be a védelmi intézkedéseket, ez pedig csak még több megbetegedéshez, ezen keresztül pedig a járvány súlyosbodásához vezet."

Kovács Zoltán azonban láthatóan nem tervez változtatni a jelenlegi tájékoztatási gyakorlaton. "Az operatív törzs minden nap tájékoztatja a nyilvánosságot. A baloldali portálok ennek ellenére kamuhíreket terjesztenek és lejáratják a magyar egészségügyet. A magyar kórházak és az ott dolgozó orvosok és ápolók emberfeletti munkával kiválóan teljesítenek."

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.