Közel 1 millió forintot fizet havonta a győri önkormányzat Dézsi Csaba András luxusautójáért

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 17.

Belpol

Érdekes módon az autókat nem a győri Audi Hungária biztosítja a városnak.

Közzétették Győr honlapján a korábban féltve őrzött szolgálati gépjárművekre vonatkozó belső szabályzatot, és a Polgármesteri Hivatal és az önkormányzat által fenntartott autók listáját is – írta az ugytudjuk.hu. Így kiderült az is, hogy 

Dézsi Csaba András polgármester szolgálati luxusautóját közel 1 millió forintért bérli havonta az önkormányzat, amiből ő maga csak 29 ezer forintot fizet.

A polgármesteri hivatal havi szinten összesen 3,6 millió forintért bérel 6 darab szolgálati Audit,

Dézsi A8-asa havonta 930 ezer forintba kerül.

Ez vélhetően ugyanaz a szolgálati autó, amelyikkel a győri polgármester Rammstein-koncertre ment, és amely hazafelé defektet kapott, így derült ki, hogy magáncélra is azt az autót használja. Ez Dézsi és a most publikált dokumentumok szerint is szabályos volt, magánhasználat esetén csak a benzint kell saját pénzből fizetnie.

Bár kézenfekvő lenne, ám az autókat nem a győri Audi Hungária biztosítja a városnak, és még csak nem is tőlük bérli az önkormányzat és a Polgármesteri Hivatal, hanem egy bizonyos CarMen Rent Kft-től.

Az A6-os Audik – amikkel az alpolgármesterek közlekednek – egyenként 446 ezer forintba kerülnek a város költségvetésének, míg az önkormányzat A6-osai 526 ezer forintba havonta, ebből papíron 3 van.

A városnak ezen felül még számos autó van a birtokában, például egy antik Rába-teherautó, egy 2013-as Audi A6, egy 2019-es Audi E-Tron, egy 2020-as Volkswagen Golf, egy 2017-es Citroen Jumper, egy 2015-ös Dacia Duster, egy Ford és a Dézsi által korábban használt 2019-es Mercedes kisbusz.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.