Lemondott Balatonszemes fideszes polgármestere

  • narancs.hu
  • 2020. június 30.

Belpol

Szomorú Szilárd a településen uralkodó feszültségekre hivatkozott.

Balatonszemes Facebook-oldalán tette közzé lemondó nyilatkozatát a település fideszes polgármestere, Szomorú Szilárd, aki a tavaly októberi választások óta töltötte be a posztot.

Szomorú a közleményében azt írta, szívvel és lélekkel végezte a feladatot, de "meg kell, hogy értsék és el kell, hogy fogadják, nem arra vállalkoztam, ami ma Balatonszemesen folyik. Én nem harcba és csatába indultam. Van, akinek ez az élete, NEKEM nem. Nem támogathatom azt, hogy a településünket egyes személyek állandóan lejáratni kívánják mindenki előtt. Ugyanakkor semmiképpen sem szeretnék a fejlődés útjába állni."

Szomorú azzal érvelt, hogy a település jó hírnevének megőrzése fontosabb neki, mint az egyéni érdek, és reméli, hogy a későbbiekben lesz majd egy olyan személy, akit minden oldalról tudnak támogatni "és a továbbiakban nem a település és egyes emberek lejáratása lesz a fő cél".

"Én egy olyan Balatonszemest képzeltem el, ahol az emberek elférnek egymás mellett. Nyaralós a helyi mellett, fekete a fehér mellett. Ahol béke van és szeretet és egy célért megyünk előre, együtt.
Sajnos ennek jelenleg csak az ellenkezőjét tapasztalom, nap, mint nap. Mindenkinek látható és érezhető, hogy óriási a feszültség településünkön" - írta.

A polgármester július 1-jével távozik a posztról.

Figyelmébe ajánljuk

Ha a kerületek alkalmazzák, a budapesti lakásvásárlást is megnehezítheti a településvédelmi törvény

Július 1-én lép hatályba a „helyi önazonosság jogának védelméről” szóló törvény, amely a lakcímlétesítést, illetve az ingatlanok adásvételét is brutális mértékben korlátozhatja, s a betelepülés megtiltására is lehetőséget nyújt. Nagy Zoltán ügyvéddel, az ingatlanjog.hu oldal alapítójával az elővásárlás kérdését jártuk körül. 

Pride 2025 – avagy a félelem vége

  • Janisch Attila

A tegnapi menet jóval több volt, mint a valaha szervezett legnagyobb Pride: figyelmeztetés is volt arra, hogy Orbán aljas, társadalmat nyomorító rendszere eljutott a tűréshatárig, ahonnan már nincs tovább.

Kommunikációs munkatársat keres a MÚOSZ

  • narancs.hu

Olyan média-Jolly Jokert, aki innovatív, korszerű, szakmailag és technikailag felkészült, dinamikus, gyors, ismeri az új online trendeket, remek kommunikációs készséggel rendelkezik, lojális és együttműködő, és szereti a kihívásokat.