Már vissza is adta a Jobbik a plakáthelyeit Simicska cégeinek

  • narancs.hu
  • 2017. december 16.

Belpol

Nem nagyon volt más választásuk.

A Jobbik közleménye szerint a párt a héten már vissza is adta a szeptemberben vásárolt 1019 plakáthelyet Simicska Lajos cégeinek. A párt közleményében nem szerepelt, hogy konkrétan kinek is adták vissza a felületeket, de a 444.hu kérdésére a Jobbik közölte: „A szerződés kiköti, hogy 2020-ig harmadik szereplőnek nem adhatóak el az eszközök. Így mivel más lehetősége nem volt, a Jobbik tájékoztatta az eladó cégeket a kialakult helyzetről, az Állami Számvevőszék jogtalan büntetése következményeképpen beálló fizetési nehézségeit, tárgyalásokat kezdeményezett a cégekkel és csökkentett áron eladta nekik a megvásárolt eszközöket.”

Világos, Simcsika-cégei visszavásárolták az áron alul eladott plakáthelyeket áron alul.

A Pesti Srácok megszellőztette, hogy mennyiért vette a Jobbik a plakáthelyeket, de vonáék szerint többet fizetettek a plakáthelyekért, mert a cikkben „szereplő ár csak az eszközök, a «vas» megvételéről szól, ehhez még két másik szerződés is társult, az egyik azon földterületek bérletéről, amelyeken az eszközök állnak, a másik pedig a plakátok kiragasztásáról és a reklámberendezések karbantartásáról”.

A Jobbik egyrészt azért adta vissza a plakáthelyeket, mert a kormányhivatalok leszedették a jobbikos plakátokat a saját plakáthelyeikről, folyamatos csiki-csuki ment. A szintén a Pesti Srácok által nyilvánosságra hozott szerződések szerint pedig „kizárólag saját, valamint tagjai politikai tevékenységének népszerűsítése céljából hasznosítja, azokat harmadik személy rendelkezésére nem bocsátja, a reklámberendezéseket tovább nem értékesítheti, a reklámberendezéseken gazdasági reklám semmilyen formában nem jelenik meg”.

Másrészt az ÁSZ büntetése miatt nem tudja a párt kifizetni a plakátszerzés fennmaradó részét.

Ez azt jelenti, hogy a Jobbiknak a kampányra nem maradt saját plakátfelülete. Így az eredeti terv, miszerint ily módon játsszák ki a Fidesz plakáttörvényét, nem jött össze. Ráadásul lett 662 millió forintnyi büntetése a pártnak.

(444.hu)

Figyelmébe ajánljuk

„Mi nem ítélkezünk, aki úgy érzi, hogy segít neki ez az ételadomány és rászánja az időt, annak adunk”

2014 óta kéthetente száz-százötven embernek ad főtt ételt és tartós élelmiszert Makón a Heti Betevő, a kezdeményezést önkéntesek mellett pékségek, éttermek, vállalkozók éltetik. Az ételosztásra érkezők főleg idős és rossz körülmények között élő emberek, de az önkéntesek mindenkinek adnak, aki úgy érzi, segít neki az ételadomány. 

Ungvári Tamás: A dandyt elfogadom

  • Urfi Péter

Teljesen legális, belügyi bárcával vártak a legszebb lányok – dicsekedett az író, fordító majd' tíz évvel ezelőtt, amikor egy fotó történetét is alaposan körbejárta Urfi Péter kérdésére. Idézzük fel az Ungvári Tamással készült interjút egy 2016-os lapszámból!

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.