Márciusi népszavazásról posztolt Magyar Péter

  • narancs.hu
  • 2025. február 22.

Belpol

A Tisza Párt olyan akcióra készül, amelyben lehetőséget adnak „mindenkinek, hogy elmondhassa a véleményét”.

 

„A Tisza márciusban népszavazást indít a valódi Magyarországról” – tette közzé Magyar Péter elnök szombaton a közösségi oldalon. A bejegyzés szerint arról van szó, hogy miután a kormányfő nyilvánvalóvá tette, nem akar előrehozott választásokat, helyette a Tisza Párt akarja kikérni az emberek véleményét a kormány teljesítményéről.

„A nemzeti ünnepünk után olyan politikai akciót indítunk, amelyben minden hazaszerető magyar emberre számítunk. Teret adunk mindenkinek, hogy elmondhassa a véleményét a mindennapjainkat érintő azon kérdésekről, amelyekre Orbán Viktor a korábbi évértékelőiben is elfelejtett valódi válaszokat adni: az egészségügyről, az oktatásról, a nyugdíjasok helyzetéről és a megélhetési költségekről” – írta Magyar. A posztból nem derül ki, hogyan valósul meg ez a véleménynyilvánítás.

A párt elnöke utalt arra, hogy szombaton évértékelőre készül Orbán Viktor, akit kiöregedett téeszelnöknek nevez: „Egyben biztosak lehetünk: minél hangosabban ígérget olyan dolgokat, amelyeket 15 évig nem oldott meg, annál magasabban áll a pánikméter a rogáni hatalomgyárban”.

A Tisza Párt március 15-én Budapesten az Andrássy úton tart gyűlést, és országjáró körutat is tervez.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.