Máté Gábor azt mondja, nem tudott a DK-soknak járó olcsóbb színházjegyekről

  • narancs.hu
  • 2024. január 10.

Belpol

Azt kijelentette, hogy semmilyen kapcsolatuk nincsen Gyurcsány Ferenc pártjával.

Novemberben a kormány egyik fő szócsöve, a Magyar Nemzet arról írt, hogy a Demokratikus Koalíció (DK) tagjai árengedménnyel kaptak jegyeket a budapesti Katona József Színházban.

A színház igazgatója, Máté Gábor most az ugyancsak kormányközeli Indexnek adott interjúban azt mondta, hibáztak, amikor a belső vizsgálat előtt adtak ki közleményt az ügyről: „Kapkodás volt. Egyébként én akkor, a sajtó hozzánk intézett kérdéseiből szereztem tudomást erről az egészről. (...) A legkellemetlenebb az volt, hogy nemhogy nem én döntöttem erről, még csak nem is tájékoztattak róla. Ez önmagában képtelen helyzet.”

Azt is hozzátette, alapszituációban is hibáztak: „Elkövetődött egy hiba, pedig a színház működésének az alapvetésében is benne van, hogy semmiféle párthoz nem tartozunk, és nem is támogatunk semmiféle pártot.”

Az interjúból kiderül, hogy a DK, miután megkapta a színháztól az ajánlatot csoportos kedvezményre, „úgy kommunikálta, mintha ez egy privilegizált helyzet lenne: mennyire megéri párttagnak lenni, mert azok még ilyen ajándékokat is kapnak. Ez került aztán nyilvánosságra”. A színház célja alapvetően az volt, hogy az eladatlan székekre nézőt találjon.

Erre azért volt szükség, mert novemberben váratlanul visszaesett a jegyvásárlási kedv: „Egy Apák és fiúk előadáson le kellett ereszteni a felezőt. (...) Pangás állt be a nagyszínpadi előadásainknál, amiből született egy kétségbeesett kísérlet arra, hogy kiket lehetne még megszólítani, és akkor elkövetődött ez a rettenetes ostobaság.”

A Katonában végül elbocsátottak egy vezetőt az ügy miatt. Máté Gábor most úgy nyilatkozott, nem mond le az ügy miatt:

„Nem akartam, hogy igazuk legyen azoknak, akiknek az az érdekük, hogy a Katona ne működjön.”

Az általa vezetett színház korábban is volt már a kormány és a hozzá lojális sajtó célkeresztjében: még Fekete Péter államtitkársága idején a színház egyik rendezőjének, Gothár Péter #MeToo-ügyét kihasználva állandósították a „zaklatószínház” kifejezést, később részben erre építve vezényelte le Vidnyánszky Attila köre az SZFE elfoglalását.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Már több mint 240 iskolában van bombariadó országszerte

  • narancs.hu

Budapesten és vidéken is több iskola kapott fenyegető emailt csütörtök reggel. A rendőrség átvizsgálja az érintett iskolákat, az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek.

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.