Még Ian McKellen sem tudott elmenni szó nélkül a Szájer-botrány mellett

  • 2020. december 4.

Belpol

A Gandalfot és Magnetot is alakító színész legutóbb a Meseország mindenkié című könyv kapcsán reagált.

A 81 éves Ian McKellen nem először foglalkozik Magyarországot érintő témával a héten - szúrta ki a 444.hu.

Miután a brit színész A Meseország mindenkié című könyv ledarálásának ügyével foglalkozó cikket kommentálta azzal közösségi oldalán, hogy bárcsak ő is olvashatta volna gyerekként ezt a könyvet, most a Szájer-ügyre is reagált.

McKellen azt írja posztjában:

„A politikusok képmutatása kegyetlenséghez, illetve ahogy ez a gyalázatos eset is mutatja, szégyenhez vezethet”

A brit színész most a Business Insider cikkét osztotta meg, amelyben arról írnak, hogy a melegellenes párthoz tartozó Szájer József lemondott, miután a rendőrség kapta el egy meleg szexpartin, amiről az ereszen próbált menekülni.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.