Meghalt Ghaith Pharaon, Orbán szaúdi szomszédja

  • - urfi -
  • 2017. január 7.

Belpol

Holnap lesz a gyászszertartása a bejrúti Four Seasons Hotelben – írja az Index.

Az Indexhez eljutott gyászjelentés szerint vasárnap délután családtagok és barátok búcsúznak egy szaúdi állampolgárságú, dr. Ghaith Rashad Pharaon nevű embertől a luxusszállodában. Ezt az információt a Four Seasons is megerősítette.

Már ennyiből sejteni lehetett, hogy a Magyarországon is üzletelő Pharaonról van szó, de egy arab üzleti oldal Twitter-bejegyzésének adataiból ez egyértelműen kiderül. Hozzátehetjük még, hogy a Le Pharaon nevű jacht, az üzletember egyik kedvenc tartózkodási helye, jelen pillanatban is a bejrúti kikötőben horgonyoz a vesselfinder.com szerint.

Pharaon

Pharaon

Fotó: Attock Refinery

Ghaith Pharaont számtalan pénzügyi bűncselekménnyel hozták összefüggésbe, az általa vezetett BCCI nevű bankot pedig terrorizmus finanszírozásával is vádolták, mielőtt egymillió kisbefektetőt tönkretéve összeomlott. Az Interpol a mai napig körözte a szaúdi üzletembert, a 20. század egyik legnevesebb pénzmosóját, aki az elmúlt két évben Orbán Viktor köreivel is kiváló kapcsolatot épített ki. Arról egyelőre még találgatni sem lehet, hogy mi lesz ezután a róla elnevezett magyarországi cégcsoporttal.

Életéről minden fontosat megtudhatnak ebből a cikkből.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.