Megvan, ki lesz a magyar kémfőnök

  • narancs.hu
  • 2018. szeptember 25.

Belpol

Czukor József, a polgári hírszerzés volt főigazgatója kerülhet az Információs Hivatal élére.

A nemzetbiztonsági bizottság mai ülésén hallgatják meg az Információs Hivatal új elnökjelöltjét. A hivatal élére Czukor Józsefet szemelték ki, a zárt ülésen történő meghallgatás után pedig meg is szavazhatják kinevezését.

Az Információs Hivatal élére kerülő Czukornak nem ez az első ilyen megbizatása: korábban a Medgyessy-kormány hírszerzésének főnöke volt, de hosszú pályája alatt több külügyminisztériumi poszton és külképvisetelben is megfordult.

1986-tól már a külügyminisztériumban kapott feladatokat, majd a bécsi magyar nagykövetségen. 2002 és 2004 között már az Információs Hivatal főigazgatója volt, majd 2009-ig ljubljanai nagykövet. Ezután  az unióval fenntartott kétoldalú kapcsolatokért és külpolitikai tervezésért felelős szakállamtitkárként működött, a berlini és a bonni külképviseletet is vezette. 2015 őszétől Orbán Viktor külpolitikai tanácsadója lett, és ahogy az Index portréja és a HVG írja mindezidő alatt Orbán hűséges embereként tartották számon. Úgy tűnik, ez nem változott.

Figyelmébe ajánljuk

Fuss, és tévedj el Budapesten!

Budapestre jött a City Race Euro Tour, egy városi tájfutó rendezvénysorozat. Három napon át futhatunk Budapest különböző részein egy térképpel, amelyen a kukák is fel vannak tüntetve, de az utcanevek nem láthatóak. De mire is jó ez az egész?

A saját határain túl

Justin Vernon egyszemélyes vállalkozásaként indult a Bon Iver, miután a zenész 2006-ban három hónapot töltött teljesen egyedül egy faházban, a világtól elzárva, egy nyugat-wisconsini faluban.

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

Pincebogarak lázadása

  • - turcsányi -

Jussi Adler-Olsen immár tíz kötetnél járó Q-ügyosztályi ciklusa a skandináv krimik népmesei vonulatába tartozik. Nem a skandináv krimik feltétlen sajátja az ilyesmi, minden szak­ágnak, műfajnak és alműfajnak van népmesei tagozata, amelyben az alsó kutyák egy csoportozata tengernyi szívás után a végére csak odasóz egy nagyot a hatalomnak, az efeletti boldogságtól remélvén boldogtalansága jobbra fordulását – hiába.