Elutasította a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KRNNI) Korrupció és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztályának Kiemelt Ügyek Osztálya a soroksári vis maior-támogatás odaítéléséről szóló dokumentum miatt tett feljelentést.
Vadai Ágnes (DK) országgyűlési képviselő, aki az elutasító határozatot elküldte a Narancs.hu-nak, eredetileg nem feljelentést tett.
Írásbeli választ igénylő kérdést nyújtott be november 5-én Polt Péter legfőbb ügyésznek Mégis, kicsoda Németh Szilárd? címmel. Ezt azért tette, mert a 444 szeptemberben megírta, a természeti kár elhárítására adott állami támogatás odaítélését tanúsító iraton, amelyet Budapest XXIII. kerületi önkormányzata kapott, Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter neve és aláírása mellett látható Németh Szilárdé is, aki a papíron választókerületi elnöki minőségében szerepel.
A választókerületi elnöki poszt a Fidesz szervezetén belül működik, nem állami tisztség.
Vadai Ágnes arra volt kíváncsi, miért szükséges Németh aláírása – hozzájárulása – ahhoz, hogy az állam vis maior-támogatást adjon a településnek, és miért kavarodik így össze az állami és a párttisztség egy állami eljárás keretében.
Polt Péter Vadai kérdését feljelentésként értelmezte, és továbbította a KRNNI-hez.
Ott pedig nem azt vizsgálták, belefolyt-e az állami döntéshozatalba a párt szervezetileg, volt-e döntő szava választókerületi elnökként Némethnek abban, hogy kapjon támogatást az önkormányzat, mint ahogy a dokumentum sugallja.
Úgy ítélték meg, azt kell kideríteni, történt-e közokirat-hamisítás ebben az esetben.
A KRNNI határozatát aláíró Kiss István Zoltán rendőr alezredes, osztályvezető idézte a Büntető törvénykönyvnek a közokirat-hamisításra vonatkozó passzusait, a vis maior-támogatás odaítélését meghatározó szabályokat. Arra jutott, hogy „a médiában megjelent támogatói döntés elnevezésű dokumentum
egy dátum és nyilvántartási szám nélküli irat, mely így a közokirat kritériumainak nem felel meg,
csak az ünnepélyes átadás alkalmából készült. Ezen irat más személy által történő aláírása büntetőjogi relevanciával nem bír, ezért tényállási elemek hiányában bűncselekmény elkövetése nem állapítható meg”.
A határozattal szemben Vadai Ágnes nyolc napon belül panaszt tehet.