Bizottsági ülést javasol a DK a bíró lemondása miatt

  • narancs.hu
  • 2024. november 29.

Belpol

Az ellenzéki párt szeretné, ha az Országgyűlés Igazságügyi Bizottsága megvitatná, miért mondott le Laczó Adrienn, és miért állítja, hogy megszűnt az igazságszolgáltatás Magyarországon.

A Demokratikus Koalíció kezdeményezi az Igazságügyi Bizottság rendkívüli ülésének összehívását amiatt, hogy Laczó Adrienn, a Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának tanácsvezető bírója lemondott.

A párt pénteki közleménye arról szól, Laczó Adrienn, aki a Simonka György egykori kormánypárti képviselővel, jelenlegi pusztaottlakai polgármesterrel szemben indított büntetőper tanácsvezető bírája, azért mondott le, mert úgy látja, az igazságszolgáltatás már régóta nem független, és nem tudja jó lelkiismerettel folytatni a hivatását, mert „az igazságszolgáltatás megszűnt létezni”.

 Sebián-Petrovszki László országgyűlési képviselő, aki a közleményt jegyzi, azért szeretne bizottsági ülést tartani, mert „rövid idő alatt újabb belső információ került napvilágra arról, hogy a magyar igazságszolgáltatást politikai befolyás éri, és ennek megvizsgálására a Parlamentnek van joga”.

 

A címlapkép forrása Sebián-Petrovszki László Facebook-oldala

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A végtelenített Simonka-per a bírói függetlenség árnyékában

A Simonka-per bírája, Laczó Adrienn lemondása nem a politikus elleni büntetőperről szól, de azt (is) nagymértékben befolyásolja. Egyrészt a szemünk előtt játszódik le egy irreálisan elhúzódó elsőfokú bírósági eljárás, másrészt a bírósági szervezet súlyos rendszerhibái mutatják, hogy egy tárgyalás hogyan fordul bohózatba és mi lesz a bírói autonómiával.