Miféle országban élünk? – Demonstráció az Eleven Emlékműnél

  • narancs.hu
  • 2016. szeptember 21.

Belpol

Kétszer is megrongálták az Eleven Emlékművet a Szabadság téren, ezért tiltakoztak vasárnap a helyszínen. Csillag Ádám videója.

A Népszabadság tudósítása szerint „az első támadás szeptember 9-én, pénteken történt. Ismeretlenek feldúlták a civil kegyeleti helyet: a vészkorszak áldozatait ábrázoló családi fotókat is leszaggattak vagy összetéptek. A náci-nyilas Kurucinfó nagy ünneplésben részesítette a gyalázatot, és további akciókra biztatott”. Ezt követően a vandálok újra megrongálták az emlékhelyet.

Vasárnapra tiltakozó flashmobot szerveztek azok a csoportok, amelyek minden hétköznapon rendezvényeket tartanak a Szabadság téren: az Eleven Emlékmű beszélgetőkör, a Szabadságszínpad és a TÉR-KÖZ Társaság.

A mostani flashmobon mintegy százötvenen vettek részt. A Szabadság téri csoportok képviselői – Galgóczi Péter, Groó Rudolf és Sebő Gábor – mellett Iványi Gábor lelkész, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség vezetője is beszédet mondott.

Csillag Ádám rögzítette az eseményt.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.